Trwa ładowanie...

Wielka Sobota 2019. Jakie sklepy są dziś otwarte i do której godziny?

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu zakupów w Polsce nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w zdecydowaną większość niedziel. Wielka Sobota jest jednak wyjątkiem, sklepy oraz galerie handlowe są otwarte, jednak krócej niż w zwykłe dni.

Wielka Sobota 2019. Jakie sklepy są dziś otwarte i do której godziny?Źródło: iStock.com
d35j3ir

Wielka Sobota 2019. W jakich godzinach sklepy są dziś otwarte?

Ustawa z 10 stycznia 2018 r. określa zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych ze sprzedażą w placówkach handlowych w niedziele i święta. W wybrane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. logistyka, przeładunki, magazynowanie oraz dystrybucja.

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie, kwiaciarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

Wielka Sobota jest jednak wyjątkiem. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów jest otwarta. Jednak krócej niż zwykle. Decyzja w tej kwestii należy do właścicieli placówek oraz zarządców galerii.

Zobacz: Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Wielka Sobota 2019. Do której godziny zrobimy zakupy?

Wielkanoc 2019 a niedziele handlowe

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej. Obecnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkami pozostają miesiące, w które wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

W kwietniu 2019 r. obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziela handlowa przypada na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta.

Niedziele handlowe kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziele niehandlowe kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)
d35j3ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35j3ir