Trwa ładowanie...
dnhf2gs

Wizyta ministra spraw zagranicznych w Portugalii (komunikat)

...
Share
dnhf2gs

10.07. Warszawa (PAP) - MSZ informuje:

13 lipca 2009 br. z wizytą dwustronną w Lizbonie przebywać będzie Minister SZ Radosław Sikorski. Jej program obejmie spotkanie z Prezydentem Republiki Portugalskiej oraz rozmowy plenarne pod przewodnictwem Ministrów SZ Polski i Portugalii. Wizyta jest realizowana w ważnym momencie z punktu widzenia polskich priorytetów w polityce zagranicznej - odbywa się po wyborach do Parlamentu Europejskiego i w przeddzień wyboru Przewodniczącego PE oraz po nieformalnym spotkaniu Ministrów SZ OBWE na Korfu ws. przyszłości bezpieczeństwa europejskiego.

Rozmowy poświęcone będą współpracy dwustronnej, problematyce europejskiej i najważniejszym kwestiom międzynarodowym. Wizyta jest również okazją do wyrażenia zadowolenia, że jedynym kandydatem frakcji europejskich chadeków na stanowisko Przewodniczącego PE jest Prof. J. Buzek oraz do zaprezentowania kandydatury Pana W. Cimoszewicza na stanowisko Sekretarza Generalnego Rady Europy i polskich inicjatyw w ramach Partnerstwa Wschodniego.

dnhf2gs

Polska i Portugalia pomyślnie rozwijają dialog polityczny i współpracę gospodarczą, podzielają stanowiska w wielu kwestiach europejskich i międzynarodowych. Od wielu lat odnotowujemy z Portugalią dodatni bilans handlowy, kraj ten jest coraz ważniejszym inwestorem w naszym kraju (wartość portugalskich inwestycji w Polsce, głównie w sektorze spożywczym, nieruchomości i bankowym wynosi ponad 604 mln euro).

Polska i Portugalia chcą dalszego pogłębienia stosunków. Obiecującą dziedziną współpracy są wspólne przedsięwzięcia w energetyce odnawialnej, w zakresie elektrowni wiatrowych i wykorzystania biopaliw. Okazją do zacieśnienia kontaktów dwustronnych będzie Prezydencja Polski w Radzie UE w 2011 r.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

dnhf2gs

Podziel się opinią

Share
dnhf2gs
dnhf2gs