Wyhamowanie spadków na złotym

Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację stabilizacji w okolicy 2-tygodniowych minimów na wycenie polskiej waluty. Złoty kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2056 PLN za euro, 3,0346 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,4496 PLN wobec franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,058% w przypadku obligacji 10-letnich.

Wyhamowanie spadków na złotym
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego przyniosło próbę odreagowania niedawnych spadków na wycenie. Ostatecznie jednak kupujący polską walutę doprowadzili jedynie do ustabilizowania kwotowań w rejonie 2-tygodniowych maksimów na parach X/PLN. W dalszym ciągu nerwowość na złotym na związek z wydarzeniami na Ukrainie, jednak brak realizacji najgorszego scenariusza (oficjalnego wkroczenia wojsk rosyjskich do pozostałych regionów deklarujących niepodległość) spowodował, iż część pozycji na złotym zamknięta przed weekendem została odbudowana. Z drugiej strony złoty pozostaje względnie stabilny na tle pozostałych walut regionu, a inwestorzy zagraniczni, z uwagi na perspektywy makroekonomiczne, przyjmują za scenariusz bazowy wariant pozytywny dla polskiej waluty. Prawdopodobnie założyć należy, iż w momencie „wyciszenia” konfliktu na Ukrainie złoty znów powróci do wzrostów oraz będzie jednym z liderów aprecjacji w koszyku CEE.

W trakcie dzisiejszej sesji nie zaplanowano istotnych publikacji makroekonomicznych z kraju. Przypominam, iż pierwsza istotna publikacja zaplanowana została dopiero na piątek, kiedy poznamy odczyt przemysłowego indeksu PMI za kwiecień. Na szerokim rynku inwestorzy wyczekują na kolejne publikacje dot. wskaźników inflacji w Strefie Euro (m.in. dzisiejszy odczyt z Niemiec oraz jutrzejsze wskazanie dot. wskaźnika zbiorczego na Strefy), które pozwolą realnie ocenić prawdopodobieństwo kolejnych „gołębich” kroków w wykonaniu EBC.

Z rynkowego punktu widzenia kwotowania par związanych ze złotym podeszły pod wczoraj wspominane zakresy oporów. W przypadku EUR/PLN poziom ten wypada na 4,21 PLN, natomiast na parze CHF/PLN znajduje się przy 3,4513 PLN. Zgodnie z wczorajszym założeniem wsparcie na 100 pkt. na BOSSA PLN wygenerowało impuls wzrostowy na PLN. Skala odbicia pozostaje na razie ograniczona, jednak układ techniczny wspiera kontynuację tego ruchu.

Konrad Ryczko

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
eurusdkurs eurowaluty

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)