Trwa ładowanie...
d4ccpcp

Wynik netto Sygnity w III kw. '10 gorszy od oczekiwań, ale operacyjny lepszy

16.11. Warszawa (PAP) - Grupa Sygnity w III kw. 2010 r. miała 12,3 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. Strata netto okazała się wynikiem o 16...

d4ccpcp
d4ccpcp

16.11. Warszawa (PAP) - Grupa Sygnity w III kw. 2010 r. miała 12,3 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. Strata netto okazała się wynikiem o 16 proc. gorszym od oczekiwań. Strata operacyjna wyniosła 8,5 mln zł i był to wynik o 16,7 proc. lepszy od konsensusu rynkowego.

Przychody Sygnity w III kw. wyniosły 122,2 mln zł i okazały się 3,7 proc. wyższe od konsensusu rynkowego.

Po trzech kwartałach 2010 r. grupa Sygnity ma 43,09 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej, 39,6 mln zł straty operacyjnej i 345 mln zł przychodów.

Sygnity w raporcie podało, że wpływ na wyniki na poziomie operacyjnym miały m.in. koszty odpraw dla pracowników, z którymi rozwiązano umowę o pracę. Wysokość tych kosztów i rezerw w III kw. wyniosła blisko 3 mln zł.

d4ccpcp

W III kw. udział sektora publicznego w sprzedaży ogółem wzrósł do 48 proc. Sektor ten w porównaniu z analogicznym okresem roku 2009 zanotował wzrost o 25 proc. (z 46,3 mln do 57,8 mln). Największy spadek wygenerował pion general business (z 26,7 mln do 14 mln zł). Grupa zwiększyła narastająco w omawianym okresie udział sprzedaży produktów i usług w przychodach ogółem z 83 proc. do 86 proc.

Realizując program zmian, związanych między innymi z optymalizacją zatrudnienia, Sygnity udało się podtrzymać narastająco rentowność brutto na poziomie blisko 15 proc.

"Po raz kolejny spółka wygenerowała jednocześnie znaczący spadek kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu w okresie od stycznia 2010 r. (spadek o 17 proc.) w porównaniu do analogicznego okresu roku 2009. Spadek w/w kosztów nastąpił też w III kwartale 2010 roku mimo wypłaty odpraw dla pracowników, z którymi rozwiązano umowę o pracę" - napisano w raporcie.

"Na koniec III kwartału grupa zanotowała też narastająco wyższe saldo gotówki w stosunku do analogicznego okresu roku 2009 (o 31 mln zł). Zadłużenie netto na koniec września 2010 roku zmniejszyło się o ponad 50 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy (z 62 mln na koniec września 2009 do 29 mln złotych na koniec września 2010)" - dodano.

d4ccpcp

Zarząd Sygnity podał, że w III kw. wprowadzał intensywne zmiany w organizacji, które mają poprawiać rentowność grupy.

"Sygnity zakończyło weryfikację oferty produktowej we wszystkich obszarach biznesowych, rozpoczynając jednocześnie działania związane z rozszerzeniem oferowanych usług i produktów. Spółka finalizuje między innymi prace związane z uruchomieniem usług hostingowych. Do rozwijanych obszarów biznesowych rozpoczęto proces rekrutacji, szczególnie do działów handlowych. Spółka zakończyła też prace koncepcyjne związane z uruchomieniem pionu dla małych i średnich przedsiębiorstw" - napisano.

"W ramach działań operacyjnych zakończono formalną konsolidację spółek Sygnity i Winuel(prawna oczekiwana do końca roku) oraz konsolidację funkcjonalną z Sygnity Technology, wymieniając jednocześnie skład zarządu w tej spółce. W ramach ograniczania kosztów back office zlikwidowano też 4 biura. Grupa zakończyła jednocześnie wdrożenie scentralizowanego działu zakupów i rozliczeń z dostawcami dla całej organizacji" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d4ccpcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ccpcp