Trwa ładowanie...
d3d7qcn

Wynik prowizyjny i saldo rezerw mBanku lepsze od oczekiwań (opinia, aktl.)

...

Share
d3d7qcn

Dochodzi wypowiedź kolejnego analityka. #

28.04. Warszawa (PAP) - W wynikach mBanku za pierwszy kwartał pozytywnie zaskoczył wynik prowizyjny i saldo rezerw - oceniają analitycy. Kilka minut po rozpoczęciu notowań kurs mBanku rośnie o 0,2 proc.

MARCIN JABŁCZYŃSKI, DB SECURITIES:

"Wyniki są dość dobre, podoba mi się szczególnie bardzo dobry wynik na prowizjach oraz stosunkowo niskie koszty ryzyka.

Bank pokazał bardzo ładne wyniki wolumenowe, np. na depozytach, zwłaszcza w korporacjach.

d3d7qcn

Do tego pozytywnie należy ocenić działania na polu finansowania. Bank poprawia swoją sytuację płynnościową.

Wyniki wydają się troszeczkę lepsze niż rynek oczekiwał. To dobry początek roku".

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM:

Patrząc na wynik netto to właściwie był on zgodny z oczekiwaniami, przy małych różnicach w jego strukturze. Widać, że ożywienie gospodarcze zaczyna się przekładać na wyniki mBanku zarówno poprzez wyższą akcję kredytową, jak i poprawę kosztów ryzyka.

d3d7qcn

Trochę lepszy okazał się wynik z opłat i prowizji. Częścią tego zaskoczenia był lepszy wynik z działalności kredytowej - to pokazuje, że jest jakieś ożywienie na tym rynku i to można ocenić lekko pozytywnie.

Wynik odsetkowy był zgodny z oczekiwaniami i nie było zaskoczeń. Pozostałe przychody też były bliskie oczekiwaniom rynku.

Na poziomie kosztów widzieliśmy spadek kosztów kdk i jego skala była zgodna z oczekiwaniami.

Trochę in plus zaskoczyły rezerwy, które były wyraźnie niższe kdk co pokazuje, że ryzyko portfela spada i to widać zarówno w części detalicznej jak i korporacyjnej.

d3d7qcn

Za wyjątkiem rezerw, gdzie spadek był mocniejszy niż zakładany, wyniki okazały się zgodne z konsensusem, ale skala zmiany była niewielka.

Zapewne rynek przyjmie wyniki neutralnie lub lekko pozytywnie".

IZA ROKICKA, IPOPEMA SECURITIES:

"In plus zaskoczył bardzo dobry wynik prowizyjny - dużo wyższy był wynik na kartach i wynik z tytułu udzielonych kredytów.

Drugie pozytywne zaskoczenie to saldo rezerw. Wydaje się, że poprawa sytuacji ekonomicznej szybciej przełożyła się na koszt ryzyka niż się tego spodziewałam.

d3d7qcn

Z drugiej strony zobaczyliśmy bardzo słaby wynik na pozostałych przychodach i kosztach operacyjnych, gdzie bank utworzył rezerwę na ryzyko prawne.

Łącznie wynik netto był zgodny z oczekiwaniami.

W sumie zarówno mBank, jak i Millennium podały dobre zestawy wyników. Jest szansa na to, że inwestorzy zareagują pozytywnie".


Zysk netto grupy mBanku w pierwszym kwartale 2014 roku wzrósł do 337,8 mln zł z 325,74 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 330,9 mln zł.

d3d7qcn

Wynik odsetkowy banku w I kwartale wyniósł 591 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 593,1 mln zł (w przedziale oczekiwań 583-602 mln zł).

Wynik z prowizji w I kwartale 2014 roku wyniósł 241,4 mln zł i był 7 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się 224,5 mln zł (oczekiwania wahały się od 210 mln zł do 235 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w pierwszym kwartale 2014 roku 89,5 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 112,3 mln zł. (PAP)

kuc/ gsu/ ana/

d3d7qcn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d7qcn
d3d7qcn