Trwa ładowanie...
d29x5mg

Wyniki BZ WBK powyżej oczekiwań, kurs rośnie o prawie 3 proc. (opinia, aktl.)

...

Share
d29x5mg

dochodzą wypowiedzi kolejnego analityka #

30.07. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy BZ WBK w II kw. 2013 roku wyniósł 419,5 mln zł wobec 364,3 mln zł oczekiwanych przez rynek. Analityków pozytywnie zaskoczyły główne linie przychodowe, w tym wynik odsetkowy. Rynek docenia, że bank, mimo prowadzonej fuzji, pokazuje dobre wyniki.

O godz. 9.30 kurs BZ WBK rośnie o 2,9 proc., do 312,95 zł.

MICHAŁ SOBOLEWSKI, DM IDM:

"Zaskakuje pozytywnie wynik odsetkowy banku. Widać, że udaje się nie tylko bronić, ale i zwiększać marże kwartał do kwartału. Jest kilka powodów, w tym m.in. zmiana struktury finansowania i zysk portfela w części korporacyjnej, ale też pozbywanie się najdroższych depozytów, co widać w niższych wolumenach depozytowych.

d29x5mg

Wynik z opłat i prowizji jest lepszy kwartał do kwartału, ale zgodny z oczekiwaniami. Pozostałe przychody są również bliskie szacunkom rynkowym.

Koszty są zgodne z oczekiwaniami, rezerwy też.

Generalnie wynik jest przyzwoity i pozytywna reakcja rynku jest uzasadniona.

Bank cały czas zajęty jest fuzją. To proces, który oznacza w większym stopniu skupienie się na samej organizacji, a mniej na akwizycji nowych klientów. Wyniki BZ WBK pokazują, że mimo prowadzonych zmian organizacyjnych, bank cały czas się rozwija".

d29x5mg

PAWEŁ KOZUB, ANALITYK UNICREDIT:

"Wyniki są dobre. Trendy są podobne jak w Millennium. Wzrosły główne linie przychodowe, poprawiła się marża. Dodatkowo, działa poprawa zyskowności portfela Kredyt Banku.

Widać poprawę wyniku z opłat i prowizji, co jest pozytywne, biorąc pod uwagę relatywnie słabą sprzedaż w całym sektorze w pierwszej połowie roku.

Wynik tradingowy jest sezonowo lepszy. Jest dywidenda z Aviva BZ WBK na poziomie 50 mln zł i ok. 90 mln zł ze sprzedaży obligacji, ale wydaje się, że było to oczekiwane.

d29x5mg

Koszty są dużo wyższe. W II kwartale bank zaraportował 88 mln zł dodatkowych kosztów związanych z fuzją.

Relatywnie wysokie są odpisy, Tak naprawdę to jedna z niewielu złych rzeczy, które można powiedzieć o tych wynikach, to zwiększenie się wskaźnika złych kredytów z 7,6 proc. do 8,2 proc. kdk i zmniejszenie wskaźnika pokrycia tych kredytów rezerwami. Większość to prawdopodobnie sektor budownictwa. Biorąc pod uwagę pogorszenie tego wskaźnika, to prawdopodobnie koszty ryzyka w najbliższych kwartałach też będą relatywnie duże.

Ogólnie elementy kosztowe zgodne z oczekiwaniami, a główne linie przychodowe dużo lepsze. Spodziewałbym się pozytywnej reakcji rynku".

TOMASZ BURSA, ANALITYK IPOPEMA:

d29x5mg

"Wynik jest bardzo dobry, szczególnie odsetkowy to pozytywne zaskoczenie. Prawie 800 mln przychodu netto z tytułu odsetek. Moim zdaniem to efekt aktywnej polityki cenowej po stronie depozytów, zwłaszcza w przypadku przejętych klientów Kredyt Banku.

Dość dobry wynik z tytułu opłat i prowizji, niewiele ponad konsensus, ale kdk wzrósł 4 proc.

Na obligacjach niższy wynik kdk - nie były głównym czynnikiem wspierającym.

Rezerwy zgodnie z oczekiwaniami. Wzrosły, ale to konsolidacja, nie widzimy szczególnego zagrożenia pomimo ekspozycji na deweloperów, czy segment budowlany. BZ WBK doskonale sobie z tym radzi.

d29x5mg

Koszty to bardzo ciekawa linia. Mamy ok. 88 mln zł kosztów z tytułu integracji. Bank zapowiadał, że takie koszty wystąpią.

Koszty powtarzalnej działalności płaskie kdk, to też jest pozytywne.

Myślę, że reakcja będzie pozytywna, bo wynik jest oparty na solidnych fundamentach. Moim zdaniem jest szansa na poprawę w kolejnych kwartałach, zwłaszcza w wypadku wyniku odsetkowego".


Zysk netto grupy BZ WBK w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 419,5 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się powyżej oczekiwań rynku na poziomie 364,3 mln zł.

d29x5mg

Oczekiwania trzynastu biur maklerskich, co do zysku netto za II kwartał, wahały się od 313 mln zł do 398 mln zł.

Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł 797,56 mln zł i okazał się wyższy do oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 759,6 mln zł (w przedziale oczekiwań 718-790 mln zł).

Wynik z prowizji w II kwartale 2013 roku wyniósł 445,65 mln zł i był zbliżony do szacunków rynku na poziomie 441,3 mln zł (oczekiwania wahały się od 434 mln zł do 449 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w drugim kwartale 2013 roku 200 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 201,6 mln zł.(PAP)

morb/ pel/ mie/ jow/

d29x5mg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29x5mg
d29x5mg