Trwa ładowanie...
d4fhpao

Wzrost cen żywności w 2011 roku. o 4,0 proc. rdr jest mało realny - Sawicki

04.11. Warszawa (PAP) - Wzrost cen żywności w 2011 roku o 4,0 proc. rdr, tak jak w październikowej projekcji inflacji prognozuje NBP, jest mało realny - ocenił minister rolnictwa...

d4fhpao
d4fhpao

04.11. Warszawa (PAP) - Wzrost cen żywności w 2011 roku o 4,0 proc. rdr, tak jak w październikowej projekcji inflacji prognozuje NBP, jest mało realny - ocenił minister rolnictwa Marek Sawicki. Jego zdaniem, w tym roku żywność zdrożeje o 4-4,5 proc.

"Myślę, że wzrost cen o 4,0 proc. jest mało realny. To nie będzie aż taki wzrost" - powiedział w czwartek dziennikarzom Sawicki.

"Wszystko zależeć będzie od sytuacji na rynkach światowych. Kluczowe dla cen żywności w 2011 r. będą czynniki zewnętrzne, a nie to co się będzie działo u nas" - dodał.

W centralnej ścieżce październikowej projekcji inflacji NBP prognozuje, że ceny żywności w 2011 roku wzrosną o 4,0 proc. rdr. Według NBP, w tym roku żywność podrożeje o 2,5 proc.

"To też jest mało realna prognoza. Już teraz mamy wzrost o ponad 3,5 proc. Myślę, że rok zakończy się wzrostem o 4-4,5 proc." - powiedział Sawicki. (PAP)

nik/ jtt/

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao