Trwa ładowanie...

Z braku mięsa w pierogach koniny nie stwierdzono

Skandal z niezadeklarowana koniną w wyrobach mięsnych wywołał obawy
o jakość żywności także na Islandii, ale tam testy dały zupełnie nieoczekiwane rezultaty - w
pierogach z wołowiną nie stwierdzono koniny, ponieważ okazało się, że w ogóle nie ma w nich mięsa.

Share
Z braku mięsa w pierogach koniny nie stwierdzono
Źródło: Konrad Żelazowski/WP.PL
d13rhfa

Skandal z niezadeklarowana koniną w wyrobach mięsnych wywołał obawy o jakość żywności także na Islandii, ale tam testy dały zupełnie nieoczekiwane rezultaty - w pierogach z wołowiną nie stwierdzono koniny, ponieważ okazało się, że w ogóle nie ma w nich mięsa.

Poinformował o tym w wydaniu internetowym dziennik "The Reykjavik Grapevine". Islandzki Urząd ds. Żywności i Weterynarii (MAST) zbadał kilka produktów jednej z tamtejszych firm. W żadnym nie znalazł co prawda koniny, ale we wszystkich doszukał się nieprawidłowości na etykietach.

Wynik badania dwóch produktów okazał się szczególnie zaskakujący - w klopsikach, których etykieta informowała, że są z jagnięciny i wołowiny w ogóle nie było mięsa wołowego, natomiast w pierogach z nadzieniem zawierającym rzekomo 30 proc. wołowiny w ogóle nie stwierdzono śladów białka zwierzęcego.

MAST nakazał wycofanie oszukańczych pierogów ze sprzedaży. Właściciel firmy oświadczył że jest wstrząśnięty i zapewniał, że nie ma pojęcia, dlaczego w pierogach nie było mięsa.

d13rhfa

Podziel się opinią

Share
d13rhfa
d13rhfa