Trwa ładowanie...
handel

Żabka omija zakaz pracy w święta

Sklepy sieci Żabka będą otwarte w niedzielę. W ten dzień przypada święto Zielonych Świątek. Zgodnie z przepisami tego dnia obowiązuje zakaz pracy.

Share
Żabka omija zakaz pracy w święta
d2sdjk1

Sklepy sieci Żabka będą otwarte w niedzielę. W ten dzień przypada święto Zielonych Świątek. Zgodnie z przepisami tego dnia obowiązuje zakaz pracy. Wszystkie supermarkety i sklepy należące do sieci powinny być zamknięte. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Żabka ominęła ten zakaz.

W święta objęte ustawowym zakazem pracy, otwarte mogą być te sklepy, w których za ladą stanie ich właściciel lub osoba pracująca na zlecenie. Tego dnia nie mogą pracować osoby z umową o pracę.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza" szefowie Żabki poszli jeszcze dalej. Zmusili ajentów sklepów do tego, by w ten dzień placówki były otwarte. Jeśli tego nie zrobią, to stracą premie, które stanowią większość ich pensji. Szefowie Żabki obeszli przepisy. Uznali, że właścicielami sklepów nie jest sieć, tylko ajenci, którzy mają sprzedawać towar w Zielone Świątki.

Szefowie wpisali do umów z ajentami klauzulę. Zgodnie, z którą ajenci są zobowiązani do pracy w święta. Jeśli tego nie zrobią stracą większość pensji - pisze "Gazeta Wyborcza". Inspektorzy pracy zapewniają, że dokładnie zbadają przypadek Żabki.

d2sdjk1

Podziel się opinią

Share
d2sdjk1
d2sdjk1