Trwa ładowanie...

Zarobki w marketach idą w górę. Tyle zarabia się w Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie

Przed rokiem o tej porze plan podwyżek ogłosiła tylko Biedronka. Teraz podobną decyzję zapowiedziała już większość dużych sieci, na czele z Netto i Kauflandem, a zmiany mogą także objąć Lidla. W nowym roku firmy handlowe zamierzają zainwestować nie tylko w nowe sklepy, lecz także w wynagrodzenia.

Pracownicy sieci spożywczych mogą liczyć na poprawę warunków płacowych Pracownicy sieci spożywczych mogą liczyć na poprawę warunków płacowych Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d23hlnq
d23hlnq

Ile zarobisz w dyskoncie?

Pierwsza o zmianach poinformowała Biedronka. Pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych otrzymają od 200 do 250 zł brutto więcej. Tym samym pensje w sieci będą na poziomie 3460 zł brutto (początkujący kasjer) - 5100 zł brutto (początkujący kierownik sklepu). Co ciekawe, choć decyzję o podwyżkach podjęły również inne sieci handlowe, większość z nich nie chce doprecyzować, ile one wyniosą.

Tym samym np. w sieci Kaufland, jak podaje Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego, podwyżki będą dotyczyć wybranych stanowisk - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Na tę chwilę kasjer sieci zarobi 4100 zł brutto miesięcznie.

W nieco innej sytuacji znalazła się za to sieć Netto, która była zmuszona podnieść pensje w związku z wyższą płacą minimalną. Pensja sprzedawcy na start, bez premii, wynosi od nowego roku od 3010 do 3650 zł brutto. Jednocześnie kierownik sklepu może liczyć na miesięczne wynagrodzenie od 4760 do 5350 zł brutto.

Na podwyżki liczą także pracownicy Lidla. Według informacji "DGP", mogą one wejść w życie od marca. W 2021 r. pensje zwiększyły się od 150 do 200 zł. Dzięki temu pracownicy sklepów rozpoczynający swoją karierę zarabiają od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto.

Nowy taryfikator to zaproszenie do korupcji? Zdecydowana odpowiedź policjanta

Przeciętne wynagrodzenie

Przypomnijmy, że przeciętne wynagrodzenie wyniosło w listopadzie 6022,49 zł, w sektorze przedsiębiorstw, czyli firmach, w których liczba pracujących przekracza 9 osób. To wzrost o 9,8 proc. w ujęciu rok do roku. Kwota przeciętnej płacy w listopadzie była rekordowa i po raz pierwszy w historii przebiła pułap 6 tys. zł.

d23hlnq

Jak wyjaśnił GUS, przeciętne miesięczne wynagrodzenie w okresie jedenastu miesięcy 2021 r. wzrosło, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, we wszystkich sekcjach PKD 2007. Od 5,7 proc. w sekcji "Działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją" do 12,3 proc. w sekcji "Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo", co dało ogółem wzrost w sektorze przedsiębiorstw o 8,5 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23hlnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23hlnq