Trwa ładowanie...
dhlvw4t

Zdaniem wielu członków FOMC dodatkowa interwencja Fedu będzie konieczna, jeśli gosp. USA nie

22.08. Waszyngton (PAP/Internet) - Wielu członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) na sierpniowym posiedzeniu było zdania, że dodatkowa stymulacja monetarna gospodarki...

dhlvw4t
dhlvw4t

22.08. Waszyngton (PAP/Internet) - Wielu członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) na sierpniowym posiedzeniu było zdania, że dodatkowa stymulacja monetarna gospodarki amerykańskiej będzie prawdopodobnie niedługo potrzebna, jeśli nie pojawią się widoczne oznaki przyśpieszenia wzrostu gospodarczego w USA - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia FOMC.

"Wielu członków FOMC oceniło, że dodatkowa akomodacja monetarna jest prawdopodobnie zagwarantowana całkiem niedługo, chyba, że pojawią się sygnały znacznego przyspieszenia wzrostu gospodarczego" - napisano w minutes.

Na ostatnim posiedzeniu które zakończyło się 1 sierpnia Rezerwa Federalna powstrzymała się od wprowadzenia dodatkowych działań, mających na celu pobudzenie amerykańskiej gospodarki. Fed zadeklarował jednak gotowość do poluzowania monetarnego w przyszłości "jeśli będzie potrzebne".

Jak wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu, w jego trakcie, wielu członków FOMC oceniło, że dodatkowy program skupu aktywów, realizowany w dużej skali, "mógłby zapewnić wsparcie dla ożywienia gospodarczego"

dhlvw4t

1 sierpnia Fed powtórzył deklarację o zamiarze pozostawienia bez zmian w USA "wyjątkowo niskich stóp procentowych do późnego 2014 roku". Główna stopa procentowa funduszy federalnych wynosi 0 do 0,25 proc.

Amerykańscy bankierzy w trakcie ostatniego posiedzenia rozważali możliwość wydłużenia terminu zawartego w deklaracji dotyczącej poziomu stóp procentowych - wynika z minutes.

"Zaznaczono, że wydłużenie tego terminu byłoby szczególnie efektywne, gdyby towarzyszyła mu deklaracja zakładają prawdopodobieństwo utrzymywania wysoko akomodacyjnej polityki monetarnej w miarę jak postępować będzie ożywienie".

Jednocześnie członkowie FOMC wyrazili wątpliwości czy prognoza wysokości stóp proc. jest wystarczająco jasna. Kilku członków komitetu zasugerowało zmianę daty zawartej w prognozie na poziom wskaźników ekonomicznych, których osiągnięcie, mogłoby skłonić Fed do podniesienie stóp proc.

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 12-13 września 2012 roku. Wcześniej, 31 sierpnia, dodatkowych wskazówek co do planów Fedu może udzielić jej prezes Ben Bernanke, który wystąpi z przemówieniem na seminarium w Jackson Hole. (PAP)

wst/ ana/

dhlvw4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhlvw4t