Trwa ładowanie...

Znalazł bilet do kina sprzed 14 lat. "Myślałem, że było taniej"

Czytelnik przysłał nam zdjęcie biletu do kina kupionego 14 lat temu. "Zdziwiłem się. Myślałem, że było taniej". Rzeczywiście, cena może zaskakiwać w porównaniu z dzisiejszymi stawkami i zarobkami.

Bilet do kina sprzed 14 lat. Cena robi wrażenieBilet do kina sprzed 14 lat. Cena robi wrażenieŹródło: East News, WP
d2snpe9
d2snpe9

Średnia cena biletu do kina w Polsce to obecnie około 21 zł, choć w weekendy cena zwykle przekracza 30 zł. Nasz czytelnik, pan Patryk, znalazł bilet do kina sprzed 14 lat. Był zaskoczony ceną.

Pan Patryk przysłał do nas zdjęcie poprzez platformę #dziejesie. Bilet został kupiony 17 sierpnia 2006 roku do kina Helios w Olsztynie na film "Stay Alive".

Co ważne, jak podkreśla pan Patryk, był to bilet ulgowy, który kupiła jego obecna żona, wtedy nastolatka. Zapłaciła 14 zł.

Bilet do kina sprzed 14 lat WP
Źródło: WP

"Bilet znalazłem w starej książce. Musiał służyć jako zakładka. Zdziwiłem się ceną. Wydawało mi się, że kilkanaście lat temu bilety do kina były tańsze" - napisał pan Patryk.

d2snpe9

Sprawdzamy aktualny cennik olsztyńskiego Heliosa. Nie ma biletów ulgowych, sieć niedawno zrezygnowała z takiego podziału, cena jednego biletu to 24,90 zł. Chyba, że bilet zostanie kupiony wcześniej.

Jeśli zakupi się bilet z jednodniowym wyprzedzeniem, cena spada do 21,90 zł, kupując dwa dni wcześniej zapłacimy 18,90 zł, a trzy dni wcześniej - 16,90 zł.

Trzeba przyznać, że cena 14 zł za bilet ulgowy wydaje się przy tym porównaniu wygórowana.

Obejrzyj: Zarobki w sanepidzie. 2,5 do 7 tys. zł

Warto jednak pamiętać, że kina wyjątkowo mocno "oberwały" przez pandemię koronawirusa. Przez długi czas pozostawały całkowicie zamknięte, a i po ponownym otwarciu trudno mówić o oblężeniu. Na wielu seansach sale są niemal puste. Dziś branża stoi więc przed dylematem - obniżać ceny i liczyć, że skusi to potencjalnych klientów, czy też próbować zarobić jak najwięcej na tych, którzy mimo okoliczności wciąż przychodzą, by oglądać filmy na wielkim ekranie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2snpe9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2snpe9