Trwa ładowanie...
d19njfj

Związkowcy z KGHM zbierają podpisy pod referendum ws. emerytur

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy emerytalnej rozpoczął Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego w KGHM. Związkowcy zapowiadają również udział w proteście, który ma się odbyć 29 lutego w Warszawie.

d19njfj
d19njfj

Jak powiedział we wtorek PAP przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego poseł SLD Ryszard Zbrzyzny, podpisy będą zbierane wśród załogi KGHM. - Podpisy zostaną dołączone do tych zbieranych przez OPZZ i SLD - powiedział Zbrzyzny.

Poseł poinformował również, że związkowcy z kierowanej przez niego organizacji wybierają się 29 lutego do Warszawy, aby zaprotestować m.in. przeciw przygotowywanej przez rząd reformie emerytalnej oraz projektowi podatku od kopalin, który jego zdaniem uderzy w kondycję KGHM. - Razem z nami będą protestować inne organizacje związkowe, m.in. OPZZ - powiedział Zbrzyzny.

16 stycznia do Sejmu trafił wniosek Solidarności o referendum ws. podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.

Zgodnie z rządowym projektem reform w systemie emerytalnym główną zmianą jest podniesienie wieku emerytalnego do 67. roku życia dla kobiet i mężczyzn. Projekt zakłada przede wszystkim, że od 2013 r. wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn co cztery miesiące podwyższany byłby o kolejny miesiąc, co oznaczałoby, że z każdym rokiem będziemy pracować dłużej o trzy miesiące. W ten sposób docelowy poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty miałby zostać w roku 2020, a kobiet - w 2040.

d19njfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19njfj