Trwa ładowanie...

500 najlepszych polskich firm 2012 w dodatku "Bloomberg Businessweek Polska"

Orlen, PGNiG i PGE otwierają listę najlepszych polskich firm 2012 r., która ukazała się w dodatku do najnowszego wydania dwutygodnika "Bloomberg Businessweek Polska". "Ranking 500. Najlepsze polskie firmy 2012" powstał w oparciu o wyniki finansowe po pierwszym kwartale 2012 r.

500 najlepszych polskich firm 2012 w dodatku "Bloomberg Businessweek Polska"Źródło: Orlen
d2dqw5c
d2dqw5c

Przychody zwycięzcy rankingu, Grupy ORLEN, wyniosły 29 mld 247,5 mln i były o ponad 6,5 mld większe niż rok temu. i Pierwsza trójka to Grupa Orlen, Grupa PGNiG i Grupa PGE. Rynek finansowy reprezentowany jest dopiero na 7. i 8. miejscu odpowiednio przez Grupę PZU i PKO BP. Z rynku telekomunikacyjnego wśród liderów znalazły się Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa na 16. i 17. pozycji.
Pierwsza trzynastka firm naszego rankingu wykazała się wyraźnym wzrostem przychodów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Największą dynamikę spośród tej trzynastki wykazały odpowiednio Eurocash zarządzany przez Luisa Amarala, PKN Orlen pod kierownictwem Jacka Krawca, PGNiG od niedawna pod rządami Grażyny Piotrowskiej-Oliwy. Kolejne wzrosty w czołówce należą do firm Tauron i Lotos.

d2dqw5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dqw5c