Trwa ładowanie...
d4me7yx
emeryci

"500 plus". Od października nawet 500 zł dodatku co miesiąc. Ale nie dla wszystkich

Zakończono prace nad ustawą, dzięki której osoby niepełnosprawne i niezdolne do samodzielnej egzystencji mają dostawać od października nawet 500 zł dodatku co miesiąc. Ale nie wszyscy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"500 plus". Od października nawet 500 zł dodatku co miesiąc. Ale nie dla wszystkich Od 1 października ZUS, KRUS i instytucje emerytalno-rentowe będą przyjmować wnioski.
"500 plus". Od października nawet 500 zł dodatku co miesiąc. Ale nie dla wszystkich Od 1 października ZUS, KRUS i instytucje emerytalno-rentowe będą przyjmować wnioski. (PAP)
d4me7yx

By dostać pomoc trzeba będzie spełnić trzy warunki. Jak przypomina "Fakt", trzeba mieć ukończone 18 lat, mieć orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji wydane przez ZUS oraz dostawać niskie świadczenia. 500 zł dodatku dostaną ci, których emerytura lub renta nie przekracza 935 zł na rękę.

Wprowadzono też zasadę "złotówka za złotówkę" co oznacza, że mając świadczenie w wysokości 1101 zł brutto, dodatek zostanie wypłacony w kwocie 499 zł.

Jak ustalił Fakt, najniższy dodatek, jaki zostanie wypłacony, wyniesie złotówkę i dostanie go osoba uprawniona, której świadczenie wyniesie 1599 zł brutto. Jak informuje rząd, z ustawy skorzysta ok. 800 tys. osób.

Od 1 października ZUS, KRUS i instytucje emerytalno-rentowe będą przyjmować wnioski. Na ich rozpatrzenie urzędnicy będą mieć 30 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4me7yx

Podziel się opinią

Share
d4me7yx
d4me7yx