Trwa ładowanie...
d1upqkd

Banki finansujące Ciech przedłużyły umowę ws. utrzymania status-quo

02.11. Warszawa (PAP) - Dwanaście banków finansujących grupę Ciech podpisało porozumienie przedłużające do 15 grudnia obowiązywanie umowy w sprawie utrzymania status-quo przy...

d1upqkd
d1upqkd

02.11. Warszawa (PAP) - Dwanaście banków finansujących grupę Ciech podpisało porozumienie przedłużające do 15 grudnia obowiązywanie umowy w sprawie utrzymania status-quo przy finansowaniu chemicznej grupy - pinformował Ciech w komunikacie.

W połowie października Ciech i spółki z grupy złożyły bankom finansującym oświadczenie, w którym zobowiązały się, że bez ich zgody nie będą m.in: zwiększać zadłużenia, zbywać aktywów oraz że zarząd Ciechu nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy. W związku z oświadczeniem banki podpisały między sobą umowę o utrzymaniu status quo przy finansowaniu grupy Ciechu

Umowa tamta miała obowiązywać do 30 października 2009 r. Podpisanie przez banki umowy w sprawie utrzymania status-quo było poprzedzone przedłużeniem przez Ciech złożonego wcześniej oświadczenia do wcześniejszej z dat: 16 grudnia 2009 r. lub zakończenia obowiązywania umowy ws. status-quo.

"Powyższe działania są elementem procesu, którego celem jest zapewnienie stabilnego finansowania grupy kapitałowej Ciech oraz utrzymania zaangażowania banków finansujących grupę. Wydłużenie okresu obowiązywania oświadczenia oraz przedłużenie obowiązywania umowy w sprawie utrzymania status quo pozwalają na kontynuację i finalizację prac związanych z ustanowieniem nowej struktury finansowania" - podał Ciech w komunikacie.(PAP)

gsu/ ana/

d1upqkd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1upqkd