Trwa ładowanie...
d2exixp

Co najmniej jeden inwestor chce kupić trzy spółki z I grupy chemicznej

24.9.Warszawa (PAP) - Co najmniej jeden z sześciu potencjalnych inwestorów zainteresowany jest zakupem trzech spółek wchodzących w skład pierwszej grupy chemicznej, w skład której...

Share
d2exixp

24.9.Warszawa (PAP) - Co najmniej jeden z sześciu potencjalnych inwestorów zainteresowany jest zakupem trzech spółek wchodzących w skład pierwszej grupy chemicznej, w skład której wchodzi Ciech, Zakłady Azotowe Tarnów i Zakłady Azotowe Kędzierzyn - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes Nafty Polskiej, Marek Karabuła.

"Co najmniej jeden inwestor jest zainteresowany trzema spółkami z pierwszej grupy chemicznej" - powiedział Karabuła.

Dodał jednocześnie, że wszystkie podmioty złożyły też oferty na pojedyncze podmioty.

d2exixp

Wiceprezes Nafty Polskiej, Wiesław Skwarko zdradził, że każdy z podmiotów zainteresowanych udziałem w prywatyzacji jest zainteresowany konsolidacją spółek chemicznych w Polsce.

Karabuła wyjaśnił, że Nafta Polska nie będzie podawała dokładnie ile podmiotów jest zainteresowanych trzema polskimi firmami chemicznymi, aby nie osłabiać swojej pozycji negocjacyjnej.

Nafta Polska zakwalifikowała sześć podmiotów na krótką listę chętnych do zakupu pierwszej grupy chemicznej.

Do kolejnego etapu procesu zostały dopuszczone następujące podmioty: Bain Capital Ltd; konsorcjum: Cinven Ltd, Kolaja & Partners Sp. z o.o.; NQI (National Qatar Industries Company); PCC SE; UAB Achema Group i I Fundusz Mistral SA.

Karabuła podtrzymał w czwartek wcześniejsze stanowisko, że preferowanym przez Skarb Państwa wariantem jest sprzedaż wszystkich tych trzech spółek jednemu inwestorowi do końca 2009 roku. Nie wykluczył jednocześnie możliwości sprzedania tych firm oddzielnie.(PAP)

pif/ ana/

d2exixp

Podziel się opinią

Share
d2exixp
d2exixp