Trwa ładowanie...

Co z płatnościami telefonem w Biedronce? BZ WBK się wycofuje

BZ WBK wstrzymał prace nad systemem płatności mobilnych dla klientów sieci Biedronka - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Co z płatnościami telefonem w Biedronce? BZ WBK się wycofujeŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2a4qci

Choć płatności mobilne w Biedronce miały ruszyć w maju, to nadal w sklepach płacić można wyłącznie gotówką. Kierownictwo sieci przyznaje, że terminu uruchomienia systemu na razie nie ustalono. Z kolei przedstawiciel BZ WBK cytowany anonimowo przez gazetę twierdzi, że prace nad projektem znacznie spowolniły.

Co więcej, "Dziennik Gazeta Prawna" twierdzi, że obie strony zamierzają zakończyć współpracę nad systemem płatności mobilnych. Biedronka przyznaje się do rozmów z innymi partnerami.

Również BZ WBK zastanawia się nad współpracą z innymi podmiotami. - Przyglądamy się wszystkim inicjatywom w zakresie płatności mobilnych i postawimy na te, które mają szanse stać się rynkowym standardem - przyznał nieoficjalnie przedstawiciel BZ WBK.

d2a4qci

"Decyzja BZ WBK zwiększa szanse PKO BP i Pekao, które swoje systemy płatności mobilnych już uruchomiły" - ocenia dziennikarz "DGP".

Ostatni bastion gotówki

System miał się opierać na aplikacji instalowanej na komórkach i być alternatywą dla kart płatniczych. Po styczniowych obniżkach opłaty interchange, gdy na obsługę kart zdecydowały się Selgros i Makro, Biedronka pozostała ostatnią dużą siecią, w której nie można płacić bezgotówkowo.

d2a4qci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4qci
d2a4qci