Trwa ładowanie...

Dodatki za nadgodziny i ich liczba do negocjacji

Ministerstwo pracy rozważa poddanie pod dyskusję propozycji zmian, dotyczących elastycznego czasu pracy

Dodatki za nadgodziny i ich liczba do negocjacji
d30aljl
d30aljl

Ministerstwo pracy rozważa poddanie pod dyskusję propozycji zmian, dotyczących elastycznego czasu pracy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

To reakcja resortu na krytykę związków zawodowych, dotyczącą planowanych reform w prawie pracy. Związkowcy twierdzą, że duża część pracowników straci możliwość dorabiania dzięki nadgodzinom.

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", wiceminister pracy Radosław Mleczko zaproponował nowe podejście do nadgodzin. Twierdzi on, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być ich potraktowanie jako obowiązkowego czasu do przepracowania w wyjątkowych sytuacjach, będącego w dyspozycji pracodawcy.

d30aljl

Polityk tłumaczy, że takie godziny nadliczbowe powinny być wysoko wycenione w stosunku do wynagrodzenia, bo pracownik nie ma wpływu na decyzję firmy i musi się jej podporządkować. Firma musi jednak uzasadnić wyjątkowość sytuacji, powodującej wydłużenie czasu pracy. Wiceminister zaznacza, że obie strony stosunku zatrudnienia powinny móc uzgadniać możliwość pracy w większym wymiarze za ustalonym przez siebie wyższym wynagrodzeniem.

(AS)

d30aljl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30aljl