Trwa ładowanie...
dau5tj1

Drożeją hot dogi w Ikea. "Mandaty też powinny"

Co wspólnego mają hot dogi ze szwedzkiej sieci Ikea z polskimi stawkami mandatów? Chodzi o waloryzację tłumaczą organizacje pozarządowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikea. Hot dogi to jeden z symboli sieci.
Ikea. Hot dogi to jeden z symboli sieci. (Archiwum prywatne)
dau5tj1

Organizacja pozarządowa "Miasto jest nasze" połączyła dwa wydawałoby się niemające nic wspólnego fakty - drożejące hot dogi i wysokość mandatów.

W ramach akcji "Chodzi o życie" postulują podniesienie stawek mandatów i ich waloryzację. "Bez wyższych mandatów nie będzie poprawy bezpieczeństwa na drogach. A biorąc pod uwagę wzrost wynagrodzeń w ciągu tych 22 lat, można stwierdzić, że realna stawka najwyższego mandatu w tym czasie spadła" – piszą na Facebooku.

Chodzi o stawkę najwyższego mandatu za wykroczenie drogowe, która od 1997 r. niezmiennie wynosi 500 zł. Tym czasem wszystko w około drożeje.

dau5tj1

Zobacz: Ikea podwyższyła cenę hot dogów. Po raz pierwszy od ponad 20 lat

Zobacz także: Zrównoważony rozwój. Firmy stoją przed wyzwaniem

I tu organizacja pozarządowa za przykład podaje popularną przekąskę. Jak przypomina, po 22 latach Ikea podnosi cenę hot doga. Będzie kosztował nie 1, ale 2 złote. Ma to związek z drożejącymi produktami i kosztami pracy. Cena musiała zostać przystosowana do realiów.

Dlatego też jej zdaniem, najwyższy czas, aby zwaloryzować również stawki mandatów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dau5tj1

Podziel się opinią

Share
dau5tj1
dau5tj1