Trwa ładowanie...
handel
26-11-2011 12:26

Dzieciaki się doczekały. Toys"R"Us otwarty!

Największa na świecie sieć sklepów z zabawkami Toys"R"Us wchodzi do Polski. W sobotę 26 listopada otwarto pierwszy punkt w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Firma w kolejnych pięciu latach planuje uruchomić 20 nowych punktów, a na inwestycje przeznaczy ok. 200 mln złotych.

Share
Dzieciaki się doczekały. Toys"R"Us otwarty!Źródło: Kamil Jakubczak/wp.pl
d2tasc8

Polska jest kolejnym krajem, w którym Toys"R"Us otwiera swoje sklepy. Firma z kapitałem amerykańskim działa już w 36 krajach, a swój biznes prowadzi od 63 lat. W sumie zarządza siecią aż 1600 sklepów na całym świecie. Zatrudnia 70 tys. ludzi.

- Toys"R" US jest jedną z najbardziej kultowych marek na świecie, zawsze dobrze przyjmowaną za granicą. Wierzymy, że wykorzystując naszą globalną pozycję i poszerzając nasze osiągnięcia zarówno z klientami, jak i dostawcami w całej Europie, możemy wspomagać rozwój rynku zabawkowego i artykułów dziecięcych w Polsce - powiedział Jerry Storch, prezes i CEO Toys"R"Us.

Toys"R"Us otworzył sklep w Warszawie tuż przed sezonem świątecznych zakupów. Salon z zabawkami o powierzchni 2400 metrów kwadratowych zlokalizowany jest w warszawskim centrum handlowym Blue City. W sumie zatrudnionych będzie tutaj ok. 30 pracowników. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w roku 2012 roku powstaną kolejne punkty handlowe. Pierwszy otwarty zostanie wiosną przyszłego roku w Rzeszowie, kolejne w Poznaniu i Gdańsku. Zarządcy sieci sklepów z zabawkami zdradzili, że na punkt w Warszawie wydano już 10 mln złotych. Większość towarów na półkach pochodzi z istniejących już kanałów dystrybucyjnych w całej Europie.

d2tasc8

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, nowe sklepy będą zlokalizowane głównie w centrach handlowych i innych prestiżowych lokalizacjach. Celem sieci jest sprzedaż zabawek, słodyczy i elektroniki rozrywkowej.

Nowa na polskim rynku marka w związku z rozpoczęciem swojej działalności przygotowała szereg promocji i atrakcji dla dzieci. Choć sklep wczoraj był jeszcze oficjalnie zamknięty, to firma zdecydowała się zaprosić pierwszych klientów do środka. Powodem takiej decyzji było ogromne zainteresowanie i dziesiątki zebranych pod sklepem osób. Każdy mały klient Toys"R"Us w ten weekend może otrzymać ciekawy upominek. Firma próbuje teraz zaistnieć w świadomości klientów, dlatego zdecydowała się na reklamy zewnętrzne, ulotki a nawet spoty radiowe.

Jak powiedział Antonio Urcelay, prezydent Toys"R"Us na Europę, wejście na polski rynek stwarza firmie możliwości rozwoju i otwiera drzwi do krajów Europy Wschodniej.
- Polski dynamiczny rynek i nastawione na rodzinę społeczeństwo stanowią doskonałe miejsce dla naszego dalszego wzrostu - dodał.

W sklepach znajdziemy asortyment takich producentów jak Hasbro, LEGO, Mattel, a także nigdzie indziej niedostępne artykuły własnych marek. Firma zapowiada nawiązanie współpracy z polskimi producentami zabawek.

d2tasc8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tasc8