Trwa ładowanie...

Dzięki kryzysowi pracodawcy znów rządzą

Skończyły się dobre czasy dla pracowników - pisze "Dziennik". Ponad połowa firm zwalnia ludzi, chociaż nie odczuwa żadnych skutków kryzysu - wynika z najnowszego raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" i firmy doradczej KPMG.

Dzięki kryzysowi pracodawcy znów rządząŹródło: Jupiterimages
d2adpm7
d2adpm7

. Gazeta wylicza, że szefowie obcinają też pensje, likwidują premie, gdyż podwładni, obawiający się utraty pracy, godzą się na wiele ustępstw.

Ankieterzy zapytali przedsiębiorców, na co zgodziliby się ich pracownicy, byle tylko nie stracić zatrudnienia.

Zdaniem 56 procent szefów przystaliby na zmianę stanowiska, a co drugi jest też przekonany, że może zabrać pracownikowi przywileje, czy przesunąć do innego działu.

Co trzeci przedsiębiorca uważa, że jego podwładny zgodzi się bez szemrania także na zmianę wymiaru czasu pracy, a co czwarty - na obcięcie pensji.

Zdaniem ekspertów te badania potwierdzają, że sytuacja psychologiczno-propagandowa, związana z kryzysem, daje pracodawcom lepszą pozycję negocjacyjną w kontaktach z pracownikami.

d2adpm7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2adpm7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj