Trwa ładowanie...

Dzień poświątecznych wyprzedaży, a tu... strajk!

Kursowanie londyńskiego metra zostało poważnie ograniczone z powodu strajku maszynistów w środę, w drugim dniu Świąt, kiedy w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się wyprzedaże, przyciągające co roku rzesze turystów.
Share
Dzień poświątecznych wyprzedaży, a tu... strajk!
Fot: JUSTIN TALLIS / AFP
dporxgx

Odpowiedzialna za transport publiczny w brytyjskiej stolicy instytucja Transport for London (TfL) poinformowała, że strajk jest odczuwalny na wszystkich liniach metra. Zapewniono dodatkowe autobusy w kierunku obleganego przez polujących na wyprzedaże West Endu oraz centrum handlowego Westfield. Już od rana przed sklepami na Oxford Street ustawiały się ogromne kolejki.

Na ok. 700 trasach autobusy mają kursować według świątecznego rozkładu.

TfL zaapelowała do pasażerów, by na bieżąco sprawdzali interesujące ich rozkłady jazdy.

dporxgx

Maszyniści metra już trzeci rok z rzędu strajkują 26 grudnia, w tzw. Boxing Day, kiedy ruszają poświąteczne wyprzedaże. 24-godzinny strajk jest elementem sporu, związanego z układem zbiorowym z 1992 roku, a dotyczącego dodatkowych wynagrodzeń za dni świąteczne.

Za akcją protestacyjną zagłosowało 90 proc. członków związku zawodowego Aslef, zrzeszającego maszynistów metra.

Specjalistyczna strona MoneySupermarket.com szacuje, że w Wielkiej Brytanii przy okazji wyprzedaży w Boxing Day klienci wydadzą na zakupowe szaleństwo 2,9 miliarda funtów. Według przeprowadzonego przez stronę sondażu prawie 4 miliony ankietowanych planowały odwiedzić tego dnia sklepy, a ponad 5 milionów liczyło na zakupy w internecie. (PAP)

dporxgx

Podziel się opinią

Share
dporxgx
dporxgx