Trwa ładowanie...
d3qjp7r
d3qjp7r

Ewa Małyszko została powołana na prezesa TFI BGK

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK, w ramach przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, podjęła decyzję o powołaniu Ewy Małyszko na stanowisko prezesa zarządu, poinformowało towarzystwo. Ewa Małyszko wcześniej przez ostatnie 5 lat była prezesem PKO PTE, podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qjp7r

W TFI BGK Ewa Małyszko zastąpi Piotra Linke.

"Ewa Małyszko z wykształcenia jest ekonomistą, ukończyła również Podyplomowe Studium Zarządzania Funduszami Emerytalnymi i Podyplomowe Studium w zakresie metod ilościowych w analizie rynków finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentką prestiżowego Programme for the Executive Development dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla w IMD Institute w Lozannie oraz programu z zakresu zarządzania organizacją w Wallenberg Institute w Szwecji" - czytamy w komunikacie.

Od wielu lat związana jest z rynkiem kapitałowym. Przez ostatnie sześć lat była prezesem zarządu PKO BP Bankowego PTE. Od 2009 r. do 2011 r. zajmowała stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną i finanse w KGHM TFI. Wcześniej zaś pracowała w SEB TFI S.A., najpierw na stanowisku wiceprezesa zarządu, a od 2001 r. na stanowisku prezesa zarządu, podano również.

d3qjp7r

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi. Polityka inwestycyjna TFI BGK koncentruje się na aktywach alternatywnych, takich jak np. nieruchomości, projekty infrastrukturalne, private equity czy venture capital.

(ISBnews)

d3qjp7r

Podziel się opinią

Share
d3qjp7r
d3qjp7r