Trwa ładowanie...
d6b6w3r
21-02-2017 10:05

Ewa Małyszko została powołana na prezesa TFI BGK

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK, w ramach przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, podjęła decyzję o powołaniu Ewy Małyszko na stanowisko prezesa zarządu, poinformowało towarzystwo. Ewa Małyszko wcześniej przez ostatnie 5 lat była prezesem PKO PTE, podano także.

d6b6w3r
d6b6w3r

W TFI BGK Ewa Małyszko zastąpi Piotra Linke.

"Ewa Małyszko z wykształcenia jest ekonomistą, ukończyła również Podyplomowe Studium Zarządzania Funduszami Emerytalnymi i Podyplomowe Studium w zakresie metod ilościowych w analizie rynków finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentką prestiżowego Programme for the Executive Development dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla w IMD Institute w Lozannie oraz programu z zakresu zarządzania organizacją w Wallenberg Institute w Szwecji" - czytamy w komunikacie.

Od wielu lat związana jest z rynkiem kapitałowym. Przez ostatnie sześć lat była prezesem zarządu PKO BP Bankowego PTE. Od 2009 r. do 2011 r. zajmowała stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za działalność operacyjną i finanse w KGHM TFI. Wcześniej zaś pracowała w SEB TFI S.A., najpierw na stanowisku wiceprezesa zarządu, a od 2001 r. na stanowisku prezesa zarządu, podano również.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BGK specjalizuje się w tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi. Polityka inwestycyjna TFI BGK koncentruje się na aktywach alternatywnych, takich jak np. nieruchomości, projekty infrastrukturalne, private equity czy venture capital.

(ISBnews)

d6b6w3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6b6w3r