Futures: doji informująca o równowadze rynkowej

Ostatnia sesja w minionym tygodniu zakończyła się symbolicznymi wzrostami (0,25%). Notowania kontraktów terminowych rozpoczęły się na 2 360 pkt, w takcie dwóch pierwszych godzin handlu kupujący próbowali przeprowadzić korektę dwudniowych spadków, ale w okolicach 2 380 pkt, gdzie znajduje czwartkowy się opór podaż zatrzymał odbicie.

Przez kolejne 3 godziny kursy systematycznie spadały, odnotowując minimum sesyjne na 2 323 pkt. Końcówka sesji ponownie należała do graczy posiadających długie pozycje, którzy od godz. 14 podnosili wycenę FW20Z09. W efekcie tych działań notowania kontraktów terminowych na zamknięciu sesji wyniosły 2 359 pkt, przy sesyjnym wolumenie obrotu 55,3 tys. sztuk. LOP w pierwszej fazie wzrostowej sesji wzrastała uwiarygodniając wzrosty kursów, po czym spadała przez pozostałe dwie części sesji, tracąc przez to wartość prognostyczną.

W trakcie piątkowej sesji na wykresie FW20Z09 pojawiła się świeca typu doji, nieposiadająca korpusu i charakteryzująca się wysokimi cieniami. Świeca ta informuje o pojawieniu się równowagi rynkowej pomiędzy popytem i podażą wynikającej z braku pomysłu, co do dalszego kierunku kursów. Kursy kontraktów terminowych obroniły w cenach zamknięcia wsparcie będące połową wzrostów od 4.11 (poziom 2 328 pkt), co tłumaczy powstanie doji. Krótkoterminowe odbicie jest prawdopodobne, gdyż wskaźniki intraday są mocno wyprzedane.

Obraz
© Wykres dzienny FW20Z09

Kupujący będą mieli jednak trudne zadanie poradzenia sobie z oporami 2 380 oraz 2 410 pkt (połowa środowego czarnego korpusu), które tak naprawdę nadadzą status (charakter) ewentualnemu odbiciu. Dalsza dynamiczna przecena nie ma obecnie uzasadnienia we wskazaniach ADX. Oscylator ten wkroczył w strefę charakterystyczną dla trendu bocznego i jak długo będzie poruszał się poniżej 20 pkt, będziemy obserwować skrajne i nietrwałe zmiany nastrojów. Z kolei zachowanie RSI jest zgodne ze zmianami kursów, a to oznacza, że aktualnie nie można przewidzieć dalszego ruchu tego wskaźnika ani na jego podstawie formułować prognoz dotyczących zachowania kontraktów terminowych.

BM Banku BPH

kontraktysesjafutures

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)