Trwa ładowanie...
d3rhxz9
gpw
27-10-2010 14:37

Inwestorzy z Europy również niezdecydowani

Najbliższe dni na europejskich parkietach mogą przebiegać w nerwowej atmosferze. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na zaplanowane na 2-3 listopada posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku i decyzje w sprawie ewentualnego wznowienia programu skupu aktywów.

Share
d3rhxz9

Sam powrót do tego typu działań wydaje się być już zdyskontowany w dużej mierze w cenach akcji, natomiast wciąż spora niepewność utrzymuje się w kwestii kwoty, na jaką program ten ma opiewać. Rynkowe oczekiwania kształtują się w przedziale 500 mld – 1,5 bln USD. Decyzja zgodna z oczekiwaniami oznaczałaby ponowny napływ taniego kapitału, wspierającego wzrosty na giełdach. Jeśli natomiast Fed przeznaczyłby na ten cel zdecydowanie mniejszą kwotę, spodziewać należałoby się korekty na rynku akcyjnym. Oczywiście najbardziej podatne na te informacje będą giełdy w USA, jednak również parkiety europejskie nie pozostaną obojętne.

Niemiecki indeks DAX kontynuuje wzrosty po wybiciu się z formacji trójkąta, jednak ostatnie dni wskazały na pewien brak zdecydowania. Notowania utrzymują się powyżej 10- i 20-dniowej średniej ruchomej i brak jest obecnie sygnałów sugerujących nadejście spadków. Wciąż realnym poziomem docelowym dla indeksu pozostaje wartość 7000 pkt.

Pewien brak zdecydowania obserwować można również na krajowym rynku. Indeks WIG20 wciąż porusza się w przedziale 2600-2700 pkt. Standardowo najintensywniejszy handel odbywa się na najbardziej płynnych walorach największych spółek, czyli PKO BP, KGHM oraz PZU. Świadczyć to może o dużym zaangażowaniu inwestorów zagranicznych, którzy preferują handel właśnie na takich walorach. Do czasu posiedzenia Fed sytuacja na rynkach nie powinna ulec większym zmianom.

Zespół GO4X

d3rhxz9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhxz9
d3rhxz9