Trwa ładowanie...
d2pqceb
unia

Izba Pracodawców Polskich skarży ZUS w europarlamencie

Do komisji petycji europarlamentu trafiła skarga na nasz ZUS. Izba Pracodawców Polskich twierdzi, że nasze i niemieckie władze łamią prawo, niewydając odpowiednich dokumentów pracownikom najmowanym do pracy u naszych zachodnich sąsiadów - pisze "Życie Warszawy".

Share
d2pqceb

Według Izby Pracodawców Polskich, nasze firmy są dyskryminowane przez ZUS, bo ten nie pozwala im opłacać składek na ubezpieczenie polskich pracowników, którzy są oddelegowani do pracy za granicę do 12 miesięcy.

_ To jest szczególnie dotkliwe dla małych i średnich firm, dla których opłacanie za granicą takich składek wiąże się z koniecznością wynajęcia tam na przykład biura rachunkowego, co jest kosztowne _ - wyjaśnia w rozmowie z "Życiem Warszawy" Tomasz Major z IPP. Dodaje, że tym samym postawa ZUS utrudnia naszym firmom oferowanie usług transgranicznych.

Dlatego Izba zwróciła się w tej sprawie do komisji petycji Parlamentu Europejskiego. To właśnie do niej może napisać każdy obywatel Unii, który uważa, że dochodzi do łamania europejskiego prawa. Skarga wpłynęła też osobno do Komisji Europejskiej. (IAR)

d2pqceb

Podziel się opinią

Share
d2pqceb
d2pqceb