Trwa ładowanie...

KI Chemistry ma zgodę na przejęcie Ciechu

KI Chemistry s.à.r.l., spółka zależna Kulczyk Investments, otrzymała zgodę Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego na przejęcie Ciechu, podała spółka. Spełniła tym samym przedostatni warunek prawny zamieszczony w treści wezwania.

Share
KI Chemistry ma zgodę na przejęcie CiechuŹródło: newspix.pl
d25gvjw

"KI Chemistry s.a r.l., działając jako wzywający w publicznym wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Ciech ogłoszonym w dniu 5 marca 2014 r., informuje o otrzymaniu w dniu 30 kwietnia 2014 r. bezwarunkowej zgody Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego (Antymonopolnyj Komitet Ukrainy) na przejęcie przez wzywającego kontroli nad spółką Ciech" - czytamy w komunikacie

Uzyskanie zgody Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego (Antymonopolnyj Komitet Ukrainy) stanowi spełnienie jednego z warunków prawnych zamieszczonych w treści wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Ciech, podano także.

KI Chemistry s.à.r.l., spółka zależna Kulczyk Investments, przedłużyła w ubiegłym tygodniu do 30 maja br.wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 34.781.939 akcji (tj. 66% kapitału) Ciechu po cenie 29,50 zł. Powodem jest brak zgody polskiego i ukraińskiego urzędu antymonopolowego na dokonanie koncentracji.

d25gvjw

Na poczatku marca KI Chemistry s.à.r.l. ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 34.781.939 akcji (tj. 66% kapitału) Ciechu po cenie 29,50 zł. Przyjmowanie zapisów na akcje w ramach wezwania rozpoczęło się 25 marca i trwało do 25 kwietnia. Transakcja miała zostać zrealizowana, jeśli inwestorzy złożą deklaracje sprzedaży akcji w liczbie odpowiadającej przynajmniej 60% kapitału Ciechu.

Kulczyk Investments podało wówczas, że jego zamiarem jest wspieranie Ciechu w dotychczasowej oraz planowanej działalności oraz podjęcie działań mających na celu doprowadzenie do wzmocnienia sytuacji rynkowej oraz finansowej.

Łączna wartość wezwania to 1.026,07 mln zł za 66% akcji Ciechu. Zakup akcji w ramach wezwania będzie finansowany ze środków własnych Kulczyk Investments oraz kredytu udzielonego przez Bank Zachodni WBK S.A., będący częścią Grupy Santander. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest DM BZ WBK.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Ciech skupia ponad 30 spółek i znajduje się w gronie pięćdziesięciu największych przedsiębiorstw w Polsce. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Kulczyk Investments jest międzynarodową grupą inwestycyjną, działającą globalnie i realizującą projekty w ponad 30 krajach, na czterech kontynentach.

d25gvjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25gvjw
d25gvjw