Trwa ładowanie...
dau5tj1

Kolejny weekend i znowu utrudnienia dla klientów sześciu banków. Powód? Przerwa techniczna

Utrudnione lub zupełnie niemożliwe korzystanie z kart płatniczych, bankowości internetowej, płatności mobilnych i innych usług. Z takimi utrudnieniami przed tygodniem musieli radzić sobie klienci sześciu banków działających w Polsce, które przeprowadzały prace modernizacyjne swoich systemów. W ten weekend będzie podobnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny weekend i znowu utrudnienia dla klientów sześciu banków. Powód? Przerwa techniczna
(WP.PL, Fot: Bartosz Wawryszuk)
dau5tj1

Od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca różnego rodzaju ograniczenia w dostępie do usług bankowych dotkną klientów Banku BGŻ BNP Paribas, Banku Pocztowego, ING Banku Śląskiego, mBanku, Orange Finanse, a także Raiffeisen Polbanku.

Bank BGŻ BNP Paribas - 24-godzinna przerwa od późnego wieczora w piątek

Prawdopodobnie najbardziej uciążliwa przerwa techniczna wystąpi w przypadku banku BGŻ BNP Paribas. Od 22:00 w piątek do 22:00 w sobotę nie będzie działać bankowość internetowa oraz mobilna.

dau5tj1

mBank i Orange Finanse - trzy przerwy w niedzielę rano

Aż trzy niezależne przerwy techniczne różnych typów usług wprowadzi mBank, który obsługuje także wirtualny bank Orange Finanse. Dostęp do usług zostanie ograniczony do kilku godzin w niedzielę rano, dlatego dla większości klientów nie powinno to mieć istotnego znaczenia.

Wideo: Jak trafić na dobrą ofertę w świecie bankowości?

Od 3:30 do 9:00 system mBanku nie będzie przyjmował wniosków o nowe produkty bankowe. Od 4:00 do 8:30 wyłączona będzie bankowość internetowa i mobilna, a od 4:00 do 6:30 nie będą działać karty płatnicze do rachunków. W ograniczonym zakresie będzie działać infolinia banku.

dau5tj1

Bank Pocztowy - 6-godzinna przerwa w sobotę wieczorem

Od 18:00 w sobotę do północy w Banku Pocztowym nie będzie działać bankowość internetowa. Wyłączona będzie także usługa PocztowySMS oraz automatyczny teleserwis IVR.

Raiffeisen Polbank - przerwa w niedzielę od 7:00 do 13:00

Ograniczenia w przypadku klientów Raiffeisen Polbanku będą dotyczyły internetowych transakcji 3D Secure. Przerwa rozpocznie się od 7 rano w niedzielę do 13:00.

ING Bank Śląski - godzinna przerwa z niedzieli na poniedziałek

Jedynie godzinę od północy do 1:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek potrwa przerwa w dostępie do niektórych usług ING Banku Śląskiego.

W tym czasie nie będą działać płatności BLIK i NFC, z kolei klienci biznesowi nie będą mogli korzystać z kart płatniczych w systemie ING CardsOnLine.

dau5tj1

Podziel się opinią

Share
dau5tj1
dau5tj1