Trwa ładowanie...

To będzie uciążliwy weekend dla klientów aż 6 banków. Przez przerwy techniczne

Utrudnione lub zupełnie niemożliwe korzystanie z kart płatniczych, bankowości internetowej, płatności mobilnych i innych usług. Takie utrudnienia czekają w ten weekend klientów aż sześciu banków działających w Polsce, które prawie w tym samym czasie postanowiły przeprowadzić różne prace modernizacyjne swoich systemów.

To będzie uciążliwy weekend dla klientów aż 6 banków. Przez przerwy techniczneŹródło: Fotolia
d2db38y
d2db38y

Od piątku 23 czerwca do niedzieli 25 czerwca różnego rodzaju ograniczenia w dostępie do usług bankowych dotkną klientów BZ WBK, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, PKO BP (także Inteligo), Raiffeisen Polbanku i Volkswagen Banku.

ING Bank Śląski - przerwa w nocy z niedzieli na poniedziałek

Bank przeprowadzi prace konserwacyjne z niedzieli na poniedziałek. Przerwa rozpocznie się o północy i ma potrwać tylko do 2:00. W tym czasie nie będą działać bankomaty i wpłatomaty, usługi internetowe i mobilne, płatności BLIK i NFC, mogą nawet wystąpić problemy z płaceniem kartą.

Choć przerwa potrwa krótko, bank ostrzega swoich klientów, że problemów z działaniem jego usług nie można wykluczyć przez cały poniedziałek. Dlatego zachęca, by ważne przelewy zlecić wcześniej.

Wideo: zobacz, jak trafić na dobrą ofertę w świecie bankowości:

Z kolei w sobotę od 10:00 do 18:00 nie będzie działać moduł Makler w bankowości internetowej ING Banku Śląskiego a także aplikacja mobilna ING Makler Mobile.

d2db38y

Bank Zachodni WBK - przerwa w sobotę od północy do południa

W związku z zaplanowanymi pracami technicznymi bank wprowadzi przerwę w dostępie do usług bankowości internetowej i mobilnej. Od północy z piątku na sobotę aż do południa nie będzie można płacić w sklepach internetowych i korzystać z kodów BLIK.

Bank informuje też, że transakcje złożone w w piątek od 22:30 do 23:59 zostaną zrealizowane w sobotę po 12:00.

PKO BP/Inteligo - przerwa w niedzielę od północy do 13:00

Prace konserwacyjne w PKO Banku Polskim rozpoczną się z soboty na niedzielę dokładnie o 0:01 i mają potrwać do godziny 13:00. Przerwa dotknie też użytkowników internetowego banku Inteligo.

W czasie prowadzonych prac nie będzie można korzystać z usług "Płacę z iPKO", "Płacę z Inteligo", a także z "Płacę z IKO". Aplikacja mobilna IKO będzie całkowicie wyłączona przez pierwsze 3 godziny przerwy technicznej, a potem będzie można używać jej tylko do wypłat gotówkowych z bankomatów.

d2db38y

Płatności za pomocą kart mają działać normalnie.

Getin Bank - przerwa w sobotę w nocy i nad ranem

Dużych problemów nie powinna przysporzyć przerwa techniczna w Getin Banku, ponieważ będzie miała miejsce w nocy i ma potrwać niewiele ponad 3 godziny.

Prace konserwacyjne mają rozpocząć się w sobotę o 0:45 i zakończyć o 4:00. W tym czasie wyłączona będzie bankowość internetowa i mobilna.

Raiffeisen Polbank - przerwa z piątku na sobotę

Mało uciążliwa ma być też przerwa techniczna w banku Raiffeisen POlbank, ponieważ rozpocznie się punkt o północy z piątku na sobotę i ma potrwać tylko dwie godziny.

W tym czasie nie będzie działać system bankowości internetowej R-Online. Bank nie wspomina o możliwych zakłóceniach działania innych usług.

Volkswagen Bank - przerwa z niedzieli na poniedziałek

Najmniej utrudnień napotkają klienci Volkswagen Banku. Przerwa potrwa w poniedziałek w nocy od 0:15 do 1:30.

Jedyne ograniczenie, które wystąpi w tym czasie, dotyczy tylko płatności za pomocą kart płatniczych Visa, które zostały wydane przez Volkswagen Bank.

d2db38y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2db38y