Kolory mają znaczenie i to duże. Oto tajemnice gąbek do mycia

Zmywanie naczyń, mimo posiadania zmywarki, to często nieodzowna część każdego dnia. Choć zwykle sięgamy po pierwszą z brzegu gąbkę do mycia, to okazuje się, że to błąd. To, jaki kolor ma gąbka, zależy od jej przeznaczenia — jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Kolor gąbki ma znaczenie. Ludzie nie zwracają na to uwagi
Kolor gąbki ma znaczenie. Ludzie nie zwracają na to uwagi
Źródło zdjęć: © Getty Images | Sasiistock
oprac. RWP

05.05.2024 | aktual.: 16.06.2024 09:59

Jak informuje serwis o2.pl, gąbki do mycia naczyń mają różne przeznaczenie i mówi nam o nich ich kolor. Wiele z nas popełnia ten błąd i sięga po pierwszą z brzegu. Okazuje się jednak, że powinnyśmy być bardziej uważni w doborze gąbki, gdyż niektóre z nich mogą porysować nasze naczynia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kilka kolorów. Każdy ma znaczenie

"Kolorów gąbek do zmywania naczyń jest kilka, a to od nich zależy do jakiego mycia — mocniejszego czy lżejszego się nadaje" — czytamy na stronie o2.pl. Najtwardszą gąbką, która będzie myć największe zabrudzenia, jest ta w kolorze zielonym. Musimy z nią jednak uważać, gdyż może porysować delikatniejsze naczynia.

Z kolei gąbka czerwona jest kolejną pod względem twardości. Jest ona bardziej delikatna dla naczyń niż wspomniana wcześniej gąbka zielona i nie rysuje tak powierzchni naczyń. Warto jednak pamiętać, że niektóre naczynia, takie jak kieliszki czy porcelana, wymagają szczególnej delikatności podczas mycia.

Do takich delikatnych naczyń najlepiej sprawdzą się gąbki w kolorze żółtym oraz niebieskim. Pierwsza z nich, gąbka żółta, jest idealna do mycia kieliszków czy szklanek, gdyż nie rysuje ich powierzchni - informuje serwis o2.pl.

Natomiast gąbka niebieska jest najmniej twarda i najlepiej sprawdzi się do mycia najdelikatniejszej porcelany. Dlaczego? Ponieważ nie rysuje powierzchni drogocennych naczyń. Dodatkowo, gąbki te są idealne do mycia patelni, które często mocno szorujemy. Korzystając z delikatniejszych gąbek, sprawiamy, że nasze naczynia dłużej zachowują swoje właściwości.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)