Korki na Zakopiance. Wiemy, jak najlepiej je ominąć [MAPA]

Do Zakopanego ruszyły już pierwsze fale turystów, którzy chcą spędzić majówkę w Tatrach. Szykują się ogromne korki - da się je jednak ominąć. Obecnie największe utrudnienia tworzą się w rejonie Klikuszowej i tzw. węzła w Poroninie.

Korek na Zakopiance
Korek na Zakopiance
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Momot
oprac. NBU

We wtorek (30.04) największe utrudnienia tworzą się już w rejonie Klikuszowej, w której doszło do kolizji - sygnalizacja świetlna została wyłączona - przekazała nam Komenda Powiatowa w Nowym Targu.

Zator tworzy się również w Szaflarach, w których także zdecydowano się na wyłączenie sygnalizacji. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile można zarobić w Polsce na restauracji? Karol Okrasa w Biznes Klasie

Utrudnienia zaczynają się już też w rejonie tzw. węzła w Poroninie. Jednak zarówno na wjeździe, jak i w samym Zakopanem, jeszcze jest spokojnie.

Obecnie z Krakowa do Zakopanego jedzie się nieco ponad dwie godziny, choć korki dopiero się zaczynają. 

Komenda Powiatowa w Nowym Targu oraz w Komenda Powiatowa w Zakopanem przekazały, że póki co trasa jest przejezdna i "nie ma na tą chwilę większych korków". Jednak z pewnością będą - z każdą kolejną godziną turystów ma przybywać, a duże korki są nieuniknione.

Czy można ominąć korki na Zakopiance?

Jeśli wybieramy się w Tatry, warto rozważyć skorzystanie z objazdu. Choć nie mamy gwarancji, że faktycznie przyspieszą one naszą podróż. Przypominamy, że często są to kręte, górskie drogi, którymi musimy po prostu poruszać się wolniej.

Jak ominąć korki na Zakopiance?
Jak ominąć korki na Zakopiance?© WP Finanse

Droga wojewódzka 958

Najpopularniejszym z nich jest droga wojewódzka 958. Za Rabką Zdrój, w Chabówce musimy zjechać z zakopianki i kierować się na Rabę Wyżną, następnie na Czarny Dunajec. Później cały czas prosto na Kościelisko i wjedziemy do Zakopanego od strony zachodniej. 

Zjazd w Szaflarach

Możemy również zjechać w Szaflarach w boczną drogę w stronę Białego Dunajca - ominiemy wtedy znaczną część zakorkowanej zakopianki i wjedziemy już na jej końcowy odcinek.

Chyżnianka

Kolejną dostępną opcją jest tzw. chyżnianka, czyli droga krajowa e77. Jadąc zakopianką, musimy zjechać na wysokości Rabki-Zdroju w kierunku Chyżnego. Należy jechać aż do Jabłonki, skręcić w stronę Czarnego Dunajca i jechać dalej prosto do Kościeliska.

Droga krajowa nr 49

Jeśli jedziemy Zakopianką, możemy skorzystać z drogi krajowej nr 49, czyli z trasy, która łączy Nowy Targ z Białką Tatrzańską. Jak dojedziemy już do Białki Tatrzańskiej musimy kierować się na Bukowinę Tatrzańską. Tam mamy dwie opcje do wyboru: możemy kierować się do Poronina lub na Łysą Polanę.

Źródło artykułu:WP Finanse
zakopanezakopiankakorki na autostradach

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)