Trwa ładowanie...
prudential
16-04-2015 11:21

Lepiej się nie rozwodzić, bo będzie gorzej na emeryturze, wynika z badania

Lepiej się nie rozwodzić, bo będzie gorzej na emeryturze - wynika z badań Prudential w Wielkiej Brytanii.

Lepiej się nie rozwodzić, bo będzie gorzej na emeryturze, wynika z badaniaŹródło: WP.PL, fot: Pixabay/Domena publiczna
d1mfixr

Lepiej się nie rozwodzić, bo będzie gorzej na emeryturze - wynika z badań Prudential w Wielkiej Brytanii. Koszty rozpadu małżeństwa to nie tylko złamane serca, ale też przyszła sytuacja finansowa rozwodzących się stron. Nawet może mieć to wpływ na dochody emerytalne.

"Rozwód może mieć bardzo długofalowy wpływ na sytuację finansową" - wskazuje Prudential. Z badania wynika, że ludzie którzy się rozwiedli mogą spodziewać się po przejściu na emeryturę niższego dochodu o 2100 funtów rocznie niż ci, którzy pozostają w związku małżeńskim.

Średnio emerytura brytyjskiego rozwodnika lub rozwódki wynosi rocznie 15700 funtów, podczas gdy w parach małżeńskich jest to średnio 17800 funtów.

d1mfixr

"Ból" po rozwodzie może być jeszcze tym większy, że - jak podaje Prudential - ci, którym nie udało się utrzymać swojego związku małżeńskiego, mogą mieć roczne zarobki poniżej 9500 funtów, czyli poniżej poziomu uznawanego za minimum do egzystowania.

Ale to nie koniec. Rozwód może spowodować to, że trzeba będzie samemu dłużej pracować oraz ponosić większe koszty, gdy już się przejdzie na zasłużoną emeryturę - wskazuje Prudential.

d1mfixr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mfixr