Trwa ładowanie...
d3ruq3u

Lepsze wyniki B.Handlowy zawdzięcza rozwiązaniu rezerw, rozczarowuje wynik odsetkowy (opinia)

10.02. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy Banku Handlowego w czwartym kwartale 2013 roku wyniósł 151,7 mln zł i był 9 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że...

Share
d3ruq3u

10.02. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy Banku Handlowego w czwartym kwartale 2013 roku wyniósł 151,7 mln zł i był 9 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 139,7 mln zł. Zdaniem analityków lepsze od oczekiwań wyniki bank zawdzięcza rozwiązaniu rezerw kredytowych, negatywnie zaskakuje za to poziom wyniku odsetkowego.

MARTA JEŻEWSKA-WASILEWSKA, WOOD

"Wyniki uważam za neutralne. Są oczywiście wyższe od oczekiwań na poziomie netto. Pozytywne zaskoczenie wynika głównie z rozwiązanych rezerw kredytowych.

Pozytywnie oceniam niskie powtarzalne koszty działalności po wyłączeniu rezerwy restrukturyzacyjnej. Ale negatywnie oceniam poziom wyniku odsetkowego ze względu na dużą ekspozycję na instrumenty dłużne.

d3ruq3u

Bilans bardzo trudno oceniać, bo Bank Handlowy jest zaangażowany w działalność w sektorze finansowym.

Spadek kredytów jest związany głównie ze spadkiem należności od sektora finansowego. Nie dopatrywałabym się w tym niczego, co może wpływać negatywnie na poziom wolumenów w średnim terminie, taka to specyfika biznesu".

MICHAŁ KONARSKI, DM MBANK

"Generalnie wynik netto był wyższy od oczekiwań dzięki rozwiązaniu rezerw. Wynik odsetkowy jest rozczarowujący - pokazuje, że znowu była widoczna presja na marże.

d3ruq3u

Wynik lepszy od oczekiwań, ale jego struktura jest rozczarowująca".


Wynik odsetkowy banku w czwartym kwartale wyniósł 298,3 mln zł i okazał się nieznacznie poniżej oczekiwań analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 307,8 mln zł (w przedziale oczekiwań 297-318 mln zł).

Wynik z prowizji w IV kwartale 2013 roku wyniósł 160,6 mln zł i był zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 160,3 mln zł (oczekiwania wahały się od 155 mln zł do 164 mln zł).

Koszty w ostatnim kwartale wyniosły 376,1 mln zł, czyli były na poziomie oczekiwanym przez rynek (371,6 mln zł).

Saldo odpisów w okresie czwartego kwartału 2013 roku było dodatnie i wyniosło 19 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem zawiązania rezerw na poziomie 6,6 mln zł.(PAP)

seb/ asa/

d3ruq3u

Podziel się opinią

Share
d3ruq3u
d3ruq3u