Trwa ładowanie...

Marriott wycofuje się z Aten z powodu recesji

Sieć hotelowa amerykańskiego giganta Marriott International do końca tego roku, po 30 latach obecności, wycofuje się z Aten w związku z głęboką recesją utrzymującą się w Grecji.

Marriott wycofuje się z Aten z powodu recesjiŹródło: Franko Lee / AFP
d4layxf
d4layxf

- Podpisaliśmy 30-letni kontrakt z greckim właścicielem hotelu ASTY S.A., który wygasa 31 grudnia - poinformował dziennikarzy przedstawiciel sieci Andreas Meletiu. Na swej stronie internetowej hotel Athens Ledra Marriott, usytuowany w alei Syngrou w pobliżu śródmieścia, poinformował, że z końcem roku przestaje działać w imieniu Marriotta International. Hotel będzie zarządzany bezpośrednio przez swego pierwotnego właściciela.

Głęboka recesja panująca od sześciu lat w Grecji i trudności w przyciągnięciu inwestorów sprawiają, że wielkie międzynarodowe przedsiębiorstwa wycofują się z Grecji.

W ostatnich latach uczyniły to francuska sieć handlowa Carrefour oraz banki Credit Agricole i Societe Generale. Coca-Cola Hellenic Bottling (Coca-Cola HBC), druga co do wielkości rozlewnia tej amerykańskiej grupy, z siedzibą w Atenach w ubiegłym roku przeniosła swą dyrekcję do Szwajcarii. Fage, przedsiębiorstwo przetwórstwa mlecznego, jednego z najważniejszych sektorów w Grecji, przeniosło się do Luksemburga.

- Podczas gdy rząd grecki uprawia propagandę sukcesu i mówi o ściąganiu zagranicznych inwestycji, rzeczywistość jest zupełnie inna, gdy nawet greckie firmy opuszczają grecki rynek - skomentował informację o wycofaniu się Marriotta portal Greek reporter. (PAP)

d4layxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4layxf