Trwa ładowanie...

McDonald's dla Jasła. Radna walczy o fastfoodową inwestycję

Powstanie w Jaśle restauracji sieci McDonald's stało się ważnym tematem sesji władz miasta. Inwestor był, ale po protestach mieszkańców zrezygnował. Teraz znów wola Jaślan jest, ale zainteresowanego budową brak.

McDonald's dla Jasła. Radna walczy o fastfoodową inwestycjęŹródło: 123RF
d1g56og
d1g56og

Sprawa budowy McDonalds'a w Jaśle toczy się od czterech lat. Temat okazał się społecznie istotny, kiedy radna z klubu "Jaślanie" kolejny raz na sesji rady miasta szukała możliwość ściągnięcia inwestora, który postawiłby tę sieciową restaurację – informuje lokalny portal jaslo4u.pl.

Jak argumentowała, matki dopytywały ją o możliwość powstania McDonald's w Jasle. Teraz muszą jeździć do Krosna, aby dzieci zabrać na popularnego burgera lub frytki. - Teraz jest moda na robienie od przedszkola urodzin. Nie każdy ma warunki w domach. Biorą te dzieci, wiozą tam – przytacza słowa radnej lokalny portal.

Okazało się, że inwestor był. Przed czterema laty chciał uruchomić McDonald'sa na skrzyżowaniu w pobliżu jasielskiego szpitala i był zainteresowany terenem. Kłopot w tym, że pomysł oprotestowali okoliczni mieszkańcy, którzy nie chcieli mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie popularnej fastfoodowej restauracji wyliczając związane z tym niedogodności, zaczynając od zapachów, przez zwiększony ruch i możliwy bałagan, po promowany przez sieć sposób żywienia.

Burmistrz Jasła nie miał wówczas jednak podstaw, aby blokować inwestycję. Wydał nawet decyzję o warunkach zabudowy. Inwestor jednak się wycofał.

d1g56og

Przez kolejne dwie sesje rady miasta radna nie ustępowała i wciąż szukała możliwości pozyskania chętnego na budowę restauracji McDonald's. W końcu, jak informuje portal jaslo4u.pl, szansa się pojawiła. Burmistrz dał zielone światło, i oświadczył, że znalazł się inwestor, z którym trwają rozmowy. Kwestia ewentualnej lokalizacji wciąż jednak nie została ustalona.

- Są to decyzje biznesowe McDonalds'a i oni po analizach takie decyzje podejmują. Czy będą pozytywne, nie jestem w stanie na tę chwilę odpowiedzieć. Takie rozmowy trwają – skwitował cytowany przez portal.

d1g56og

Sieć w Polsce obecna jest już ponad ćwierć wieku. Pierwsza restauracja powstała 27 lat temu w Warszawie. Miejsce znalazł w nieistniejącym już budynku Sezam w Warszawie. Otwarcie lokalu było gigantyczną imprezą, którą uświetniły znane osobistości - Kazimierz Górski, Jacek Kuroń oraz Agnieszka Osiecka. Dziś w Polsce działa około 400 lokali z charakterystycznymi, złotymi łukami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g56og
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g56og