Trwa ładowanie...
d23gizv

Millennium DM podwyższył rekomendację dla PKO BP do "akumuluj"

2.9.Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 27 sierpnia podwyższyli rekomendację dla PKO BP do "akumuluj" z "neutralnie", wyznaczając cenę...
Share
d23gizv

2.9.Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM w raporcie z 27 sierpnia podwyższyli rekomendację dla PKO BP do "akumuluj" z "neutralnie", wyznaczając cenę docelową jednej akcji banku na 41,1 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 35 zł, a w środę o godz. 9.30 jeden papier banku wyceniany był na 34,9 zł.

"Analizując wyniki PKO BP w porównaniu z rezultatami najbliższego konkurenta (Pekao) oraz porównując wyceny obu banków podtrzymujemy opinię, że akcje PKO BP są w dalszym ciągu lepszą inwestycją w średnim terminie (ostatnie 3 miesiące potwierdziły nasze stanowisko)" - napisali analitycy w raporcie.

d23gizv

"Niewielkie odpisy na rezerwy w Pekao są naszym zdaniem zbyt niskie jak na obecną sytuację gospodarczą, a taka sytuacja prędzej czy później wymusza utworzenie wysokich rezerw (z podobnym scenariuszem mieliśmy do czynienia w latach 2006/7, gdy PKO BP tworzyło niewielkie rezerwy, co obecnie odbija się w wynikach)" - dodano.

Zdaniem analityków, zakończenie wojny depozytowej i możliwy wzrost stóp procentowych już w przyszłym roku są korzystniejsze dla PKO BP.

"Mając dodatkowo na względzie, iż bank jest notowany z dyskontem w stosunku do Pekao sądzimy, że w okresie najbliższych 2-3 miesięcy da on ponownie wyższą stopę zwrotu" - głosi raport.

"Mając powyższe na uwadze, a także naszą nową wycenę (41,1 zł - wzrost waluacji to skutek spadku stóp procentowych, zwiększenia wyceny porównawczej, a także lepszych niż oczekiwaliśmy wyników spółki w 2009 roku) oraz oczekiwany wzrost kursu przed wypłatą dywidendy, podnosimy rekomendację na PKO BP z neutralnie do akumuluj" - dodano. (PAP)

epo/ pam/

d23gizv

Podziel się opinią

Share
d23gizv
d23gizv