Trwa ładowanie...
d4f4l4h

MIR ws. raportu Najwyższej Izby Kontroli o bezpieczeństwie na kolei (komunikat)

...

d4f4l4h
d4f4l4h

13.12. Warszawa - MIR informuje:

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju stoi na stanowisku, że wnioski zawarte w raporcie NIK "Bezpieczeństwo ruchu kolejowego w Polsce" pomogą uzupełnić podjęte już do tej pory - zarówno przez byłe Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (a kontynuowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju), jak i PKP oraz Urząd Transportu Kolejowego - działania związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Warto podkreślić, że raport dotyczy lat 2011-2012, i nie obejmuje podjętych w 2012 i 2013 r. inicjatyw zmierzających do uregulowania prawa związanego z bezpieczeństwem transportu kolejowego, jak i konkretnych działań podejmowanych przez PKP i UTK. Weszły już w życie np. przepisy dotyczące uprawnień maszynistów, a wkrótce wejdą te związane z pracą dyżurnych ruchu i warunkami prowadzenia ruchu kolejowego. PKP i UTK podjęły do tej pory niemal 200 inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, i to zarówno inwestycyjnych, jak i organizacyjnych (m.in. modernizacja bazy technicznej, zwiększona częstotliwość audytów systemów zarządzania bezpieczeństwem, szkolenia m.in. dla dyżurnych ruchu i poprawa jakości kadr poprzez większą liczbę klas o profilu kolejarskim).

Przynosi to już pierwsze efekty, bowiem w porównywalnych kwartałach 2012 i 2013 r. zanotowano spadek w obszarze incydentów kolejowych. Jednocześnie, wielki wysiłek inwestycyjny na kolei - ponad 3 tys. km wyremontowanych i zmodernizowanych linii kolejowych, i następnych 3 tys. w przygotowaniu - wprowadza zasadniczą zmianę jakościową pod względem bezpieczeństwa

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d4f4l4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f4l4h