Trwa ładowanie...
dwdum8m

MKiDN ws. centrum festiwalowego w Łodzi (komunikat)

...

dwdum8m
dwdum8m

07.01. Warszawa - Centrum Informacyjne MKiDN informuje:

  1. Festiwal Camerimage to jeden z najjaśniejszych punktów na światowej mapie festiwali poświęconych sztuce filmowej, a jego wyjątkowość polega na tym, iż jako jedyny dedykowany jest sztuce operatorskiej.

Bez wątpienia twórcą jego sukcesu jest Marek Żydowicz.

  1. Budowa centrum Festiwalowego według projektu Franka Gehry'ego to interesująca idea, ale na obecnym etapie bardzo trudno oceniać szansę na jej realizację ponieważ stosowny wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wpłynął.
  1. Ministerstwo przypomina, że w chwili obecnej jest liderem w absorpcji środków europejskich - podpisano umowy na ponad 60 proc. całej dostępnej kwoty. W 2010 nie przewiduje się już nowych naborów ani na środki konkursowe, ani też w ramach projektów kluczowych.
  1. Ewentualne rozdysponowanie pozostającej rezerwy środków europejskich jest przewidywane na początek roku 2011 i będzie obejmowało jedynie te projekty, które będą posiadały ważne pozwolenia na budowę.
  1. Przypominamy, że na liście projektów rezerwowych na pierwszym miejscu znajduje się łódzka strefa sztuki. Umowa wstępna na realizację tego projektu powinna być podpisana jeszcze w styczniu bieżącego roku. Ale realizacja także tego projektu jest uwarunkowana jego dobrym przygotowaniem i pozyskaniem pozwolenia na budowę, najpóźniej do połowy obecnego roku.
  1. Wszelkie środki, które zostaną uwolnione z projektów niezrealizowanych oraz opóźnionych będą połączone ze środkami uwolnionymi z rezerwy i rozdysponowane w styczniu przyszłego roku.

Ministerstwo wyklucza możliwość oceniania projektów na etapie przed konkursowym.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dwdum8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwdum8m