Trwa ładowanie...
d2wpuzi
inspektor

Możesz zgłosić łamanie zakazu pracy w święta

Państwowa Inspekcja Pracy 1 i 3 maja nie planuje wzmożonych kontroli w placówkach handlowych - poinformowała rzeczniczka prasowa Głównego Inspektora Pracy Danuta Rutkowska. Rutkowska dodała jednak, że w każdym z okręgowych inspektoratów pracy w Polsce będą działały dyżurne numery telefonów i możliwe będzie zgłaszanie informacji o łamaniu zakazu pracy w święta przez placówki handlowe. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony przez inspektorów pracy - zapewniono w komunikacie.
Share
d2wpuzi

_ Państwowa Inspekcja Pracy 1 i 3 maja nie planuje wzmożonych kontroli w placówkach handlowych _ - poinformowała rzeczniczka prasowa Głównego Inspektora Pracy Danuta Rutkowska. Rutkowska dodała jednak, że w każdym z okręgowych inspektoratów pracy w Polsce będą działały dyżurne numery telefonów i możliwe będzie zgłaszanie informacji o łamaniu zakazu pracy w święta przez placówki handlowe. _ Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony przez inspektorów pracy _ - zapewniono w komunikacie.

Rzeczniczka podkreśliła, że zgodnie z obowiązującym prawem wykonywanie pracy w placówkach handlowych jest dopuszczalne w niedziele, a zakazane we wszystkie święta - również te, które przypadają w niedzielę.

Inspekcja przypomniała również, że dopuszczalna jest jedynie praca w święta pracowników zatrudnionych w placówkach użyteczności publicznej np. stacje paliw, kwiaciarnie czy cukiernie. _ Pamiętać jednak należy, że pracownikowi wykonującemu pracę w niedzielę i święta pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy _ - zaznaczyła PIP.

d2wpuzi

Podziel się opinią

Share
d2wpuzi
d2wpuzi