Trwa ładowanie...
d3ptgx0

Netia ma zamiar złożyć wstępną ofertę na kupno TK Telekom

19.10. Warszawa (PAP) - Netia ma zamiar złożyć wstępną ofertę na kupno TK Telekom. Podtrzymuje też zainteresowanie zakupem Exatela - poinformował dziennikarzy Tom Ruhan, członek...

d3ptgx0
d3ptgx0

19.10. Warszawa (PAP) - Netia ma zamiar złożyć wstępną ofertę na kupno TK Telekom. Podtrzymuje też zainteresowanie zakupem Exatela - poinformował dziennikarzy Tom Ruhan, członek zarządu Netii.

"TK Telekom to interesująca spółka. Ma rozległą sieć i ma też niemałe przychody. Mamy zamiar złożyć ofertę. Na razie to są wstępne oferty, ale mamy nadzieję, że znajdziemy się w drugiej rundzie i będziemy mogli zbadać stan sieci" - powiedział Ruhan.

Pytany o udział w potencjalnej sprzedaży w tym roku przez PGE Exatela Ruhan odpowiedział: "Tak, też będziemy brać w tym udział, jak proces się rozpocznie. To też jest bardzo ciekawa spółka".

We wrześniu PKP zaprosiły do negocjacji w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji spółki TK Telekom i wyznaczyły termin składania pisemnych odpowiedzi przez potencjalnych inwestorów na 24 października 2011 r., ale z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że termin ten został przesunięty do 28 października.

d3ptgx0

Netia, która pod koniec września podpisała warunkowe umowy przejęcia Telefonii Dialog i Crowley Data Poland, informowała wtedy, że myśli o kolejnych akwizycjach i że będzie zainteresowana przejęciem TK Telekom i Exatela.

TK Telekom specjalizuje się w świadczeniu usług telekomunikacyjnych oraz usług dodanych dla klientów biznesowych, innych operatorów telekomunikacyjnych oraz administracji publicznej.

Spółka TK Telekom powstała w 2001 r. pod nazwą Telekomunikacja Kolejowa. Jej udziałowcami są w 61,97 proc. Skarb Państwa, w 38,03 proc. PKP SA. Firma zajmuje się świadczeniem usług z dziedziny dzierżawy łączy i dostawy internetu. Jak podawała wcześniej spółka, na jej sieć składa się ponad 6 tys. kilometrów kabli światłowodowych, 22 tys. kilometrów kabli miedzianych. Pojemność sieci transportowej wynosi 1,7 Tbit/s.

Polska Grupa Energetyczna informowała w zeszłym tygodniu, że zamierza wrócić do tematu ponownego uruchomienia procesu sprzedaży Exatela po zamknięciu sprzedaży Polkomtela i że proces ten może uruchomić przed końcem roku. (PAP)

bas/ asa/

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0