Trwa ładowanie...

Nieznaczny wzrost liczby ofert pracy w internecie

W sierpniu trochę zwiększyła się liczba ofert pracy publikowanych w internecie w porównaniu z lipcem. Tak wynika z danych Instytutu Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych

Nieznaczny wzrost liczby ofert pracy w internecieŹródło: thinkstock
dadjvqx
dadjvqx

Nastroje przedsiębiorców dotyczące sytuacji gospodarczej w ostatnich miesiącach poprawiły się i to przyczyniło się do pewnego zwiększenia liczby ofert pracy. Wciąż jednak menedżerowie pesymistycznie oceniający swoją sytuację przeważają nad optymistami. Z badania wynika poza tym, że w ubiegłym miesiącu ponownie wzrosła liczba ofert zajęć sezonowych. W sumie sierpniu w Internecie opublikowano ponad 134 tysiące ofert pracy. Liczba ofert dla większości zawodów ekonomicznych w ostatnich dwóch miesiącach zwiększyła się, po wyraźnym spadku w miesiącach poprzednich.

W ostatnim czasie szybko wzrastała liczba propozycji dla informatyków, w szczególności dla programistów. Nieco słabszy wzrost widać w przypadku ogłoszeń o pracy dla administratorów sieci i specjalistów od Internetu.

Po ostrym spadku w lipcu, w sierpniu wzrosła liczba ofert zatrudnienia w edukacji, jednak nadal zatrzymała się na bardzo niskim poziomie w porównaniu z latami poprzednimi. Wyjątek stanowią prywatne firmy szkoleniowe, których zapotrzebowanie na nowych pracowników wzrosło bardziej dynamicznie. Było także więcej ofert dla tłumaczy.

Oprócz tego, w sierpniu wzrosło zapotrzebowanie na pracowników budownictwa, zarówno tych z wyższym, jak i niższym wykształceniem.

dadjvqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dadjvqx