Trwa ładowanie...

Nowe wege-burgery już wkrótce w Burger King. Rebel Whopper i Rebel Chicken King będą w całej Europie

Trend na ograniczenie spożycia mięsa zatacza coraz szersze kręgi. Po Halloumi Burger czas na kolejne wege-burgery w Burger King. Nowa oferta będzie dostępna w całej Europie, zatem także i w Polsce.

Share
Nowe wege-burgery już wkrótce w Burger King. Rebel Whopper i Rebel Chicken King będą w całej Europie
Źródło: burgerking.se, fot: burger king
dvvlmsj

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że już wkrótce w sieci McDonald's w Polsce pierwszy raz pojawi się propozycja dla wegetarian. W Burger King była już propozycja bezmięsna, gdzie mięsny kotlet został zastąpiony przez ser halloumi. Niestety, była to oferta czasowa.

Jednak, jak donosi Bloomberg, już wkrótce do sprzedaży w sieci Burger King w całej Europie mają trafić dwa roślinne burgery - Rebel Whopper i Rebel Chicken King.

Rebel Whopper i Rebel Chicken King zostały wprowadzone pilotażowo na europejski rynek w szwedzkim Burger Kingu tego lata. Najwidoczniej sprzedaż okazała się na tyle zadowalająca, że sieć zdecydowała się rozszerzyć ofertę na wszystkie kraje Europy.

Zobacz też: Ten burger nie ma mięsa. "Ser skrzypi na zębach"

Jose Cil, dyrektor generalny spółki macierzystej Restaurant Brands International Inc, na razie odmawia podania więcej szczegółów dotyczących daty.

burgerking.se
Źródło: burgerking.se, fot: burger king

Po prawej - Rebel Whopper, po lewej - Rebel Chicken King. Według danych dostępnych na stronie szewdzkiego Burger Kinga, pierwszy będzie miał 634 kcal, drugi natomiast 631 kcal.

dvvlmsj

Pojawienie się roślinnych propozycji na naszym kontynencie to konsekwencja kursu obranego już w Stanach Zjednoczonych, gdzie bezmięsnego burgera Impossible Whopper oferuje już ponad 7000 restauracji Burger King. Jest to burger z kotletem firmy Impossible Food, oferującej roślinne zamienniki mięsa łudząco do niego podobne.

Warto zaznaczyć, że europejski Rebel Whopper i Rebel Chicken King nie będą zawierać kotletów z Impossible Foods, jest to tylko oferta amerykańska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvvlmsj

Podziel się opinią

Share
dvvlmsj
dvvlmsj