Trwa ładowanie...
gddkia

Otwarcie wyczekiwanego odcinka S8. Kierowcy przejadą nim już w piątek

W nocy z piątku na sobotę zostanie otwarta obwodnica Marek. - O godzinie 20 drogowcy zaczną wdrażać tymczasową organizację ruchu na trasie S8 - obwodnicy Marek i Radzymina - by w kolejnych godzinach wprowadzić pełny ruch - informuje WP Finanse Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy powinni się spodziewać utrudnień i ograniczenia prędkości związanych z ostatnimi pracami.

Share
Otwarcie wyczekiwanego odcinka S8. Kierowcy przejadą nim już w piątek
Źródło: WP.PL
d1s07lg

Samochody wjadą na obwodnicę po "wdrożeniu organizacji ruchu", czyli po 22.00 - informuje Małgorzata Tarnowska z mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Jak będzie wyglądał ruch po otwarciu trasy?

d1s07lg

- Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe - tłumaczy GDDKiA.

Jednak kierowcom trudno będzie się ustrzec komplikacji. Na początku wyłączone zostaną dwa węzły drogowe: Kobyłka (z ul. Szkolną) i Wołomin (z docelowym przebiegiem drogi D635).

- Węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach - budowa łącznicy relacji Białystok - Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki - zaznacza GDDKiA.
Kierowcy będą mieli do dyspozycji węzły Radzymin Południe z drogą 635 oraz Zielonka z drogą 631.

W związku z tym zmienią się zasady ruchu. Muszą się z nimi liczyć wszyscy, którzy wybierają się np. do Białegostoku, Radzymina, Słupna czy Marek. Kierowcom jadącym S8 od strony Warszawy do Marek drogowcy radzą zwrócić szczególną uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony. Powinni wykorzystując drogę serwisową i przejechać skrzyżowanie (na krajowej "ósemce") z sygnalizacją świetlną w węźle Marki.

d1s07lg

Podziel się opinią

Share
d1s07lg
d1s07lg