Trwa ładowanie...
d1n2d3n

"Pampers" w mięsie z supermarketu. Wiedziałeś, po co się go stosuje?

Opakowanie z gotowym mięsem, które możemy kupić w supermarkecie, wyścielone jest specjalną wkładką, nazywaną potocznie "pampersem". Nie wszyscy wiedzą, po co się jej używa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mięso paczkowane ma pod spodem wkładkę, nazywaną potocznie "pampersem".
Mięso paczkowane ma pod spodem wkładkę, nazywaną potocznie "pampersem". (WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn)
d1n2d3n

Większość mięs, które możemy kupić w supermarkecie, pakowana jest w atmosferze modyfikowanej albo kładziona na specjalnych tackach i owijana folią. Dopiero, kiedy wyjmiemy produkt z opakowania, naszym oczom ukazuje się tajemniczy "pampers", czyli wkładka, która leży pod kawałkami mięsa.

W Internecie znajduję mnóstwo sprzecznych informacji dotyczących przeznaczenia tego białego materiału, dlatego postanawiam dowiedzieć się prawdy.

- Te podkładki mają na celu wchłaniać wodę i krew, które wyciekają z mięsa. Dzięki temu produkt wygląda atrakcyjniej na tacce czy w opakowaniu - mówi dr Szymon Drobniak, biolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Agata Wołoszyn)

"Pampersom" zarzuca się obecność szkodliwej substancji jaką jest poliakrylan sodu. Obecnie żadne badania nie potwierdzają doniesień, że ten związek może negatywnie wpływać na nasz organizm. Dodatkowo eksperci podkreślają, że podkładki spełniają wszystkie niezbędne wymogi i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

d1n2d3n

Oglądaj także: Te flaki "pachną jak sklep zoologiczny". Są zrobione z boczniaków

Biały "pampers" powlekany jest dość nieszkodliwym tworzywem - polietylenem, więc nie jest dla nas zagrożeniem - dodaje ekspert. Okazuje się, że niebezpieczne mogą być same tacki, które zrobione są z polistyrenu.

Podczas rozmrażania takiego mięsa w mikrofalówce z tworzywa uwalnia się styren, który przechodzi do żywności i on już może być niebezpieczny dla naszego zdrowia np. wpływać na układ nerwowy.

d1n2d3n

Czytaj także: Śmietana śmietanie nierówna. Droższa i markowa nie znaczy lepsza

   East News
(East News)

Czytaj także: Do czego NAPRAWDĘ służy szuflada pod piekarnikiem?

Mimo tego, że "pampers" nie wygląda estetycznie i zazwyczaj nasiąknięty jest sokami z mięsa, wodą i krwią, to jego obecność nie powinna być dla nas podejrzana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1n2d3n

Podziel się opinią

Share
d1n2d3n
d1n2d3n