Trwa ładowanie...

"Pampers" w mięsie z supermarketu. Wiedziałeś, po co się go stosuje?

Opakowanie z gotowym mięsem, które możemy kupić w supermarkecie, wyścielone jest specjalną wkładką, nazywaną potocznie "pampersem". Nie wszyscy wiedzą, po co się jej używa.

"Pampers" w mięsie z supermarketu. Wiedziałeś, po co się go stosuje?Źródło: WP.PL, fot: Agata Wołoszyn
d4gqm6p
d4gqm6p

Większość mięs, które możemy kupić w supermarkecie, pakowana jest w atmosferze modyfikowanej albo kładziona na specjalnych tackach i owijana folią. Dopiero, kiedy wyjmiemy produkt z opakowania, naszym oczom ukazuje się tajemniczy "pampers", czyli wkładka, która leży pod kawałkami mięsa.

W Internecie znajduję mnóstwo sprzecznych informacji dotyczących przeznaczenia tego białego materiału, dlatego postanawiam dowiedzieć się prawdy.

- Te podkładki mają na celu wchłaniać wodę i krew, które wyciekają z mięsa. Dzięki temu produkt wygląda atrakcyjniej na tacce czy w opakowaniu - mówi dr Szymon Drobniak, biolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Agata Wołoszyn

"Pampersom" zarzuca się obecność szkodliwej substancji jaką jest poliakrylan sodu. Obecnie żadne badania nie potwierdzają doniesień, że ten związek może negatywnie wpływać na nasz organizm. Dodatkowo eksperci podkreślają, że podkładki spełniają wszystkie niezbędne wymogi i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Oglądaj także: Te flaki "pachną jak sklep zoologiczny". Są zrobione z boczniaków

Biały "pampers" powlekany jest dość nieszkodliwym tworzywem - polietylenem, więc nie jest dla nas zagrożeniem - dodaje ekspert. Okazuje się, że niebezpieczne mogą być same tacki, które zrobione są z polistyrenu.

d4gqm6p

Podczas rozmrażania takiego mięsa w mikrofalówce z tworzywa uwalnia się styren, który przechodzi do żywności i on już może być niebezpieczny dla naszego zdrowia np. wpływać na układ nerwowy.

East News
Źródło: East News

Mimo tego, że "pampers" nie wygląda estetycznie i zazwyczaj nasiąknięty jest sokami z mięsa, wodą i krwią, to jego obecność nie powinna być dla nas podejrzana.

d4gqm6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gqm6p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj