Trwa ładowanie...
d3t3pee

PBG będzie miało 25 proc. plus jedną akcję Energomontażu

22.9.Warszawa (PAP) - PBG zawarło z Energomontażem-Południe umowę, na mocy której obejmie 17.734.002 warranty subskrypcyjne, a potem taką samą ilość akcji w podwyższonym kapitale...

Share
d3t3pee

22.9.Warszawa (PAP) - PBG zawarło z Energomontażem-Południe umowę, na mocy której obejmie 17.734.002 warranty subskrypcyjne, a potem taką samą ilość akcji w podwyższonym kapitale Energomontażu-Południe - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Jeśli cała operacja zakończy się powodzeniem, to PBG po jej zakończeniu będzie miało 25 proc. plus jedną akcję w kapitale zakładowym Energomontażu-Południe.

Sam Energomontaż-Południe zamierza wyemitować 22.582.001 akcji serii E o wartości nominalnej 1 zł każda.

d3t3pee

PBG ma zapłacić po 3,45 zł za akcję Energomontażu.

PBG zobowiązało się objąć skierowane do niego akcje z wykorzystaniem emisji warrantów, w przypadku podjęcia przez NWZA Energomontażu-Południe uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru i emisji warrantów subskrypcyjnych serii A.

"Spółka PBG zobowiązała się do zapewnienia Energomontażowi-Południe na warunkach rynkowych i z zachowaniem zasad konkurencji uczestnictwa w realizacji przedsięwzięć gospodarczych (kontraktów) realizowanych przez grupę kapitałową PBG, w których łączna wartość prac zleconych Energomontażowi-Południe w okresie 2009-2011 r. wyniesie co najmniej 250.000.000 zł" - napisano w komunikacie.

"Jednocześnie Zarząd PBG informuje, że warunkiem otrzymania zleceń przez Energomontaż-Południe, jest przystąpienie do projektów realizowanych przez PBG na zasadach rynkowych, tj w przypadku przedstawienia najkorzystniejszej oferty" - dodano.

Środki pozyskane z emisji akcji serii E Energomontaż-Południe wykorzysta przede wszystkim na rozwój grupy kapitałowej, czyli na akwizycję nowych spółek z branży energetycznej, inwestycje oraz kapitał obrotowy.(PAP)

pif/ ana/

d3t3pee

Podziel się opinią

Share
d3t3pee
d3t3pee