Trwa ładowanie...
d1rh6u2
16-03-2017 08:32

PGNiG Termika odstąpiła od udziału w transakcji przejęcia aktywów EDF

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - PGNiG Termika - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - odstąpiła od udziału w konsorcjum negocjującym nabycie polskich aktywów EDF, podało PGNiG. 

d1rh6u2
d1rh6u2

"15 marca 2017 roku PGNiG Termika S.A. złożyła oświadczenie o odstąpieniu od transakcji i tym samym zmianie ulegnie struktura transakcji" - czytamy w komunikacie.

Zmiany w strukturze transakcji wymagają potwierdzenia braku sprzeciwu ze strony EDF.

"Jednocześnie zarząd PGNiG informuje, że PGNiG Termika S.A. wraz z partnerami biznesowymi poinformowała EDF o powyższych zmianach" - czytamy dalej.

Pod koniec stycznia Enea, Energa, PGE i PGNiG Termika podpisały porozumienie (memorandum of understanding) z EDF International dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie zakupu aktywów EDF w Polsce oraz badania due diligence w tym zakresie.

d1rh6u2

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d1rh6u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rh6u2