Płatności zbliżeniowe Visa w ponad 100 tys. terminali w Polsce

Już ponad 100 tys. terminali w Polsce przyjmuje szybkie i wygodne płatności kartami zbliżeniowymi Visa oraz smartfonami z aplikacją mobilnych płatności zbliżeniowych Visa, co czyni z Polski najbardziej rozwinięty w Europie kraj pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi. 100 tys. terminali oznacza, że płatności zbliżeniowe Visa są już obsługiwane w ponad jednej trzeciej terminali w Polsce.

Płatności zbliżeniowe Visa w ponad 100 tys. terminali w Polsce
Visa

Są one instalowane w większości sektorów, od małych sklepów osiedlowych po sieci hipermarketów, z których prawie wszystkie już przyjmują płatności zbliżeniowe Visa; od sieci fast food po kasy biletowe, transport i maszyny samoobsługowe oraz parkomaty. Wdrażanie najnowszych technologii dynamicznie rozwija się w transporcie miejskim. We Wrocławiu można płacić zbliżeniowo we wszystkich tramwajach i autobusach, a kolejne miasta wprowadzają możliwość płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej.

- Ponad jednak trzecia terminali już akceptujących płatności zbliżeniowe Visa daje Polsce pierwsze miejsce w Europie pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi i tworzy doskonałą podstawę dla dalszego szybkiego rozwoju tych płatności w naszym kraju w oparciu o karty zbliżeniowe Visa i smartfony z mobilną aplikacją Visa - stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce. W Europie, w liczbach bezwzględnych większą sieć terminali zbliżeniowych, które szczególnie mają pomóc w ograniczaniu dominującej obecnie roli gotówki wśród płatności na niskie kwoty, posiada tylko Wielka Brytania.

W ramach programu rozwoju i unowocześnienia sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie agenci rozliczeniowi zainstalowali ponad 100 tys. nowoczesnych terminali głównie u małych detalistów prowadzących działalność w mniejszych miejscowościach. Ponad jedna trzecia urządzeń uruchomionych w ramach Programu to terminale zbliżeniowe. Do obsługi płatności zbliżeniowych Visa m.in. dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie gotowi są wszyscy agenci rozliczeniowi działający w Polsce. Niektórzy agenci rozliczeniowi instalują już wyłącznie terminale zbliżeniowe.

Płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać w terminalach zainstalowanych zarówno w dużych i znanych sieciach, jak i w wielu mniejszych sklepach, w tym osiedlowych. Kartą zbliżeniową Visa oraz smartfonem z aplikacją mobilną Visa można płacić w hipermarketach Auchan, Carrefour, Kaufland, Real i Tesco, w sieciach m.in. coffeeheaven, McDonald’s, Empik, Rossmann, Shell, IKEA, Żabka. Wszystkie terminale w Polsce obsługują również płatności zbliżeniowe Visa na kwoty powyżej 50 zł, przy czym o takiej możliwości decyduje wydawca karty, który może udostępnić tę funkcjonalność swoim klientom.

Płatności zbliżeniowe szybko rozwijają się w transporcie miejskim. Miastem, które jako pierwsze w Polsce całościowo wdrożyło najnowsze technologie płatnicze do pobierania opłat w transporcie miejskim jest Wrocław. We wszystkich 820 autobusach i tramwajach można zapłacić zbliżeniowo kartą Visa lub smartfonem, jak również „standardową” kartą Visa; taką kartą można również płacić w 100 stacjonarnych biletomatach.

W Warszawie zbliżeniowo można zapłacić już w 350 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych, a ich liczba ma wzrosnąć do 1000 w przyszłym roku. Płatności zbliżeniowe przyjmuje 20 biletomatów stacjonarnych, kolejne 80 nowych ma zostać zainstalowanych, a docelowo możliwość płatności zbliżeniowych Visa ma być udostępniona we wszystkich funkcjonujących biletomatach stacjonarnych. Możliwość płacenia zbliżeniowo za przejazd jest udostępniana w innych miastach, np. w części pojazdów transportu miejskiego w Łodzi, czy też w pojazdach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.

Zbliżeniowo można płacić za bilety kolejowe m.in. w ponad 200 terminalach w kasach Przewozów Regionalnych oraz za przejazdy PKP Intercity (bilety jednorazowe) w ponad 100 stacjonarnych biletomatach. W planach jest instalacja urządzeń w kasach i pojazdach kolei podmiejskich w różnych miastach. Taką możliwość zaczęła stopniowo udostępniać np. Warszawska Kolej Dojazdowa.

Stopniowo jest udostępniana możliwość płatności zbliżeniowych Visa za parkowanie. Już około 300 parkometrów z taką funkcjonalnością zostało zainstalowanych w największych miastach w Polsce. W Warszawie na początku 2013 r. ma zostać uruchomiona taka możliwość w 240 najbardziej nowoczesnych parkometrach, które ostatnio zostały zainstalowane w centrum miasta.

visabankipłatności zbliżeniowe

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)