Pół godziny stania, by odebrać paczkę. Widać, że sklepy są zamknięte
W czasach zamkniętych sklepów w galeriach handlowych ratują nas zakupy online. To wygodne, bo nie trzeba wychodzić z domu. Ale coś za coś: później swoje trzeba odstać w kolejce do punktu odbioru paczek. Właśnie tak: popularność zakupów online sprawiła, że przed wieloma paczkomatami pojawiły się kolejki.
Sklepy w galeriach handlowych (z niewielkimi wyjątkami) są zamknięte od 20 marca. W kilku województwach zamknięto je nawet wcześniej, nic więc dziwnego, że przed Wielkanocą ratujemy się zakupami w sieci. Bo choć wszystko wskazuje na to, że nadchodzące święta będą skromniejsze od tych, które pamiętamy sprzed pandemii (choćby dlatego, że spędzimy je w mniejszym gronie), to jednak w niektórych rodzinach panuje zwyczaj dawania sobie przy okazji Wielkanocy prezentów. No i od kilku dni wyraźnie czujemy, że już wiosna. Trzeba odświeżyć szafę, kupić jakiś sprzęt sportowy. Słowem: ratują nas sklepy internetowe.
Nic dziwnego, że na chwilę przed Wielkanocą przed paczkomatami ustawiają się kolejki. Czytelniczka z Warszawy przysłała nam takie zdjęcie zrobione na Wilanowie.
- To było bite pół godziny stania po paczkę z mobilnego punktu na Wilanowie. Zamiast się zmniejszać, kolejka się jeszcze powiększyła. Chyba powtórka tego, co działo się przed gwiazdką – napisała na dziejesie.wp.pl.
Zakaz handlu w niedziele. "Wykorzystywanie pandemii do liberalizowania przepisów jest niegodziwe"
Kiedy zrobimy zakupy stacjonarnie?
Nie wiadomo, kiedy sklepy wznowią działalność. Ograniczenia mają obowiązywać do 9 kwietnia, ale przed kilkoma dniami rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że mogą zostać utrzymane na dłużej. W rozmowie z TVP1 powiedział, że "obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestią jest ich zakres". Przyznał, że po Wielkanocy zapadnie decyzja m.in. dotycząca ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.
- Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia - powiedział Müller i dodał, że jest to zależne od dynamiki zachorowań i zachowania obywateli w okresie przedświątecznym i tuż po Wielkanocy.