Trwa ładowanie...
dkgjemk

Polkomtel wprowadza rejestrację prepaid Plusa przez systemy bankowe

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Polkomtel z grupy Cyfrowego Polsatu umożliwia rejestrację kart prepaid w sieci Plus za pośrednictwem bankowych systemów transakcyjnych. Rejestrację i weryfikację danych klienta na podstawie własnych informacji umożliwił Bank Millennium. W najbliższych dniach kolejne banki mają wprowadzić tę możliwość, wynika z komunikatu.

Share
dkgjemk

"Od dziś klienci usług ?na kartę" w sieci Plus mogą rejestrować swoje numery za pośrednictwem Internetu. We współpracy z BlueMedia została uruchomiony proces, który pozwala na rejestrację numerów za pośrednictwem bankowych systemów transakcyjnych" - czytamy w komunikacie.

Jako pierwszy proces takiej rejestracji, a także weryfikację danych na klienta na podstawie własnych informacji umożliwił dziś Bank Millennium, a w najbliższych dniach będzie on rozszerzany o kolejne banki, podano również.

"Rejestracja z wykorzystaniem bankowego systemu transakcyjnego wykorzystuje kanał internetowy banku i rejestracji karty prepaid mogą dokonać tylko klienci posiadający w nim swoje konto. Wystarczy zalogować się do systemu, wybrać odpowiednią zakładkę i podać numer telefonu oraz numer karty SIM, który można sprawdzić wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na nr 80105. System bankowy przesyła do operatora komórkowego podane informacje wraz z danymi klienta do sytemu operatora" - czytamy dalej.
Jak podano, to kolejne ułatwienie pozwalające na rejestrację bez wychodzenia z domu. Osoby posiadające już umowę w sieci Plus lub zarejestrowany numer ?na kartę", mogą to zrobić także za pomocą bezpłatnego SMS-a, a numer zostanie wówczas zapisany na dane podane przy podpisywaniu umowy lub przy rejestracji karty, podsumowano w komunikacie.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk